בשיפוט מהיר: מאסר לעבריין תנועה

עבריין תנועה שצבר יותר מ-80 עבירות נתפס בשבוע שעבר כשהוא נוהג בפסילה וכשבדמו זורם אלכוהול יותר מפי 2.5 מהמותר. הוא נמלט מהשוטר - אך נעצר לאחר מכן, ובמסגרת רפורמת השיפוט המהיר נידון ל-4 חודשי מאסר בפועל

נמלט מהניידת. ארכיון (חדשות 2)

רפורמת השיפוט המהיר לעברייני תנועה מבוצעת הלכה למעשה: עונש מאסר של ארבעה חודשים בפועל, חצי שנת מאסר על תנאי ופסילת רישיון למשך שלוש שנים ושלושה חודשים נגזרו על תושב ירושלים בשנות ה-40' לחייו, עבריין תנועה סדרתי שלחובתו נרשמו יותר מ-80 עבירות תנועה. בשבוע שעבר הוא נתפס כשהוא נוהג בשכרות - ובהליך שיפוט מהיר נשלח למאסר בפועל.

הנאשם צבר עשרות עבירות תנועה שונות, ובהן גם עבירות פליליות. בלילה שבין 30 בדצמבר ל-31 בחודש, הוא נתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול, כשהוא פסול רישיון וללא ביטוח. בדמו נמצאה כמות של 720 מ"ג אלכוהול - יותר מפי 2.5 מהמותר. כשהורה לו קצין המשטרה להמתין במקום - הוא נכנס לרכבו ונמלט מן המקום.

אתמול הורשע הנהג בנהיגה בפסילה, נהיגה ללא ביטוח, נהיגה בשכרות ובהכשלת שוטר. בהליך שיפוט מהיר נגזרו עליו 4 חודשי מאסר בפועל, אותם הוא כבר יתחיל לרצות. בשלוש השנים הקרובות הוא לא יוכל לשבת מאחורי ההגה. זאת, הודות לרפורמה באכיפה בתיקי תעבורה שהובלה על ידי אגף התנועה והפרקליטות המאפשרת את החמרת הענישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל-200 אלף החברים של חדשות 2 בפייסבוק