ענת קם לשב"ס: אני לא בוגדת

בעתירה שהגישה ענת קם לבית המשפט המחוזי בפ"ת, היא דורשת לשנות את התיוג שקיבלה על ידי שב"ס. לטענת קם, היא מוגדרת במחשבי שב"ס תחת העבירות "בגידה" ו"ריגול", זאת למרות שהורשעה רק בעבירות ריגול חמורות. פרקליטה של קם: "הדבר אינו נכון ומסב לעותרת צער רב ועוגמת נפש כבירה"

ענת קם: לא "בוגדת". ארכיון (חדשות 2)

ענת קם שהורשעה בעבירות ריגול חמורות ומרצה ארבע וחצי שנות מאסר, הגישה עתירה לבית המשפט בדרישה לשנות את סיווגה במחשבי השב"ס כ"בוגדת".

פרקליטה של קם, עו"ד אילן בומבך, הגיש הבוקר את העתירה לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, לאחר שלטענתו מוגדרת קם על ידי שירות בתי הסוהר תחת עבירות "בגידה" ו"ריגול".

קם טוענת בעתירה כי היא הורשעה במסגרת עסקת טיעון רק בעבירות ריגול, דבר שאינו מוגדר על ידי החוק כ"בגידה". עו"ד בומבך הסביר בעתירה כי ביום כניסתה של הצעירה לכלא נווה תרצה, פנה אליה אחד הקצינים הבכירים בכלא ואמר לה: "את כאן בגלל ריגול ובגידה".

"זה מסב לה עוגמת נפש כבירה"

"הדבר אינו נכון ומסב לעותרת צער רב ועוגמת נפש כבירה", הדגיש עו"ד בומבך בעתירה. בנוסף הדגיש כי בזמן ריצוי עונשה יכולה קם להיות מושפעת מתיוגה כמי שביצעה עבירת "בגידה".

כאשר גילתה קם כי סווגה תחת עבירת ה"בגידה", פנתה קם למפקדת הכלא ולסגניתה וביקשה לתקן את הסיווג השגוי, לטענתה. בעקבות כך נמסר לה כי עליה לעשות זאת באמצעות באי-כוחה.

בעתירה מתואר כיצד פנה עו"ד בומבך במכתב בשמה של קם לשב"ס, והבהיר כי היא לא הורשעה בעבירת "בגידה" - אך גם פנייה זו נדחתה. בתשובה ששלחה לעו"ד בומבך קצינת ניהול הכליאה במחוז מרכז, צוין כי העבירות בהן הורשעה קם מעוגנות בפרק "בגידה וריגול" בחוק העונשין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל-200 אלף החברים של חדשות 2 בפייסבוק