הכרעת דין תקדימית: לא נהג ברכב – והורשע בגרימת מוות

בהכרעת דין תקדימית הרשיע אתמול בימ"ש השלום בבאר שבע את עופר גור בגרימת מותה ברשלנות של צעירה שנסעה בטרקטורון שהיה בבעלותו בשנת 2005, מבלי שנהג בו בעת התאונה. הצעירה שנהגה ברכב החקלאי, הואשמה אף היא בגרימת מוות ברשלנות

טיול הטרקטורונים הסתיים במוות. ארכיון (חדשות 2)

יותר מחמש שנים לאחר שנהרגה ליאור זילברמינץ בתאונת טרקטורון במושב פארן, הרשיע אתמול בית משפט השלום בבאר שבע בהכרעת דין תקדימית, את מי שהיה באותו הזמן בעל הרכב החקלאי - בגרימת מוות ברשלנות. נוגה מורג, שנהגה בעת התאונה בטרקטורון, מואשמת אף היא בגרימת מוות ברשלנות.

בחודש יולי 2005 יצאה חבורה של צעירים (ביניהם ליאור זילברמינץ ז"ל ונוגה מורג) לחופשה באילת. בדרך עצרו במושב פארן שבערבה לטיול עם טרקטורונים שהיו בבעלותו של עופר גור. במהלך הטיול, התהפך הטרקטורון שבו נהגה נוגה, וליאור ז"ל שישבה לידה, נהרגה מעוצמת הפגיעה.

גור הוביל את החבורה שנסעה בטרקטורונים, כשמאחוריו נסעו נוגה וליאור המנוחה, שלא חבשו לראשן קסדות. חצי שעה מתחילת הנסיעה בשטח, איבדה נוגה שליטה בכלי הרכב, והוא התהפך ונחת עליה ועל ליאור שישבה לצידה. על פי האישום, בעקבות הפגיעה נגרמו לליאור חבלות קשות מאוד, שגרמו למותה ארבעה ימים לאחר התאונה.

מכתב האישום עולה כי הטרקטורונים שהשאיל גור לא היו בעלי פוליסת ביטוח בתוקף, וכי התדרוך שהועבר לחבורת הצעירים אודות תפעול כלי הרכב לא היה מפורט מספיק. כמו כן, באישום הוזכר כי בבדיקה שנערכה בטרקטורון שבו נסעו ליאור ונוגה, הסתבר כי אחד הבלמים ומד התאוצה לא היו תקינים.

בתום תהליך משפטי ארוך, קיבל היום בית המשפט את גרסת הפרקליטות, והחליט להרשיע את גור שכלל לא נהג בכלי הרכב, בגרימת מוות ברשלנות, וכן בסעיף נוסף של שיבוש הליכי חקירה, לאחר שביקש מחבורת הצעירים שלא למסור בבית החולים שאליו הובהלה ליאור ז"ל, את הנסיבות האמיתיות שבגינן התרחשה התאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת