שנתיים מאסר לאביו של רוצח משפחת אושרנקו

אולג קרליק, אביו של דמיאן קרליק, הורשע בעסקת טיעון כי השמיד ראיות בפרשת רצח 6 בני משפחת אושרנקו. היום גזר עליו בית המשפט שנתיים מאסר בפועל ועוד שנתיים מאסר על תנאי. עורכת דינו: "ביקשנו עיכוב ביצוע, נערער"

הולך לכלא, שבוע אחרי בנו: אולג קרליק, אביו של דמיאן קרליק שהורשע ונידון לשישה מאסרי עולם ועוד 10 שנים בכלא בגין רצח בני משפחת אושרנקו - נידון היום לשנתיים מאסר בפועל ועוד שנתיים מאסר על תנאי לאחר שהורשע בהשמדת ראיות בפרשה.

אולג קרליק, אביו של דמיאן קרליק שהורשע ונידון לשישה מאסרי עולם ועוד 10 שנים בכלא בגין רצח בני משפחת אושרנקו - נידון היום לשנתיים מאסר בפועל ועוד שנתיים מאסר על תנאי לאחר שהורשע בהשמדת ראיות בפרשה.

שופט בית משפט השלום בראשון לציון אברהם היימן, כתב בגזר הדין: "מדובר בספיח של פרשה מהחמורות שידענו במחוזותינו". קרליק האב הורשע בעסקת טיעון מתוקנת, בה הודה כי בנו דמיאן עמו הוא התגורר, שב הביתה בסביבות השעה 08:00 בבוקר למחרת הרצח, וביקש לחבוש את ידו הפצועה. הוא העיד כי בטרם דמיאן התקלח, ולפני שהלך לישון - ביקש להשמיד תיק שהכיל ראיות מהרצח: היה מדובר בתיק גב ובו סכין, צרורות מפתחות של הנרצחים, בגדים ומגבת מגואלים בדמו של דמיאן.

השופט קיבל את בקשת עורכת דינו של המורשע מטעם הסניגוריה הציבורית גלית בש, לעיכוב ביצוע העונש עד ל-16 בפברואר. בינתיים, לדברי עורכת הדין, בכוונתה לערער על ההחלטה. "בית המשפט סבר כי יש להטיל עונש חמור, כי העבירה שבוצעה על ידי בנו של אולג היא חמורה - אך אין להסיק מהשמדת הראיות של פשע בנו כי ידע על חומרת הפשע. ביקשנו וקיבלנו עיכוב ביצוע עד 16 בפברואר, במהלך זמן זה נערער לבית המשפט המחוזי".

עם זאת, חשב השופט היימן אחרת. "השמדת ראיות הוא מעשה שיש בו כדי סיכול ההליך המשפטי הפלילי", כתב בהחלטתו. "משמעות הדבר הוא שיוצא אדם שפשע, ובמקרה זה רצח משפחה שלמה, בלא שיישא עונשו. זו למעשה הייתה כוונתו של נאשם עת השמיד את הראיות".

הבן נידון ל-6 מאסרי עולם מצטברים

בדיוק לפני שבוע נגזרו על דמיאן קרליק שישה מאסרי עולם מצטברים ועוד 10 שנות מאסר - סך הכל 190 שנות מאסר בפועל. בנוסף, בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר כי על קרליק לפצות את יאנה אושרנקו, השריד האחרון למשפחה שנטבחה, ב-200 אלף שקלים.

סגן נשיא בית המשפט, השופט אברהם טל, אמר כי קרליק "איבד כל צלם אנוש. באכזריות רבה הוא קטל שש נפשות, שלושה דורות, ולא נרתע מול סבתא זועקת לעזרה ותינוק זועק ובוכה". השופטים תיארו את פעולתו של קרליק כמעשה שבוצע מתוך נקמה, כעס ושנאה, וכן קבעוכי הוא פעל לפי תכנון מוקדם כדי לטשטש את הקשר שלו לאירוע ולהעלים ראיות.

"זה מה שבית המשפט גזר, אני לא מעביר ביקורת על שופטים", אמר סנגורו של קרליק, עו"ד אורי קינן, דקות לאחר מתן גזר הדין. "ההחלטה האם להגיש ערעור תתקבל בחודש הקרוב. הוא סבור שהוא חף מפשע גם כעת. שוחחתי איתו ויידעתי אותו לגבי התוצאה".

עו"ד עודד קל מפרקליטות מחוז מרכז אמר לאחר מתן גזר הדין כי "מדובר בתיק קשה ואכזרי. אין בגזר הדין נחמה של ממש למשפחת הקורבנות למרות שהמשמעות המעשית שלו היא שעד יומו האחרון יהיה מאחורי סורג ובריח. לדעתי אין תשתית אמיתית להגשת ערעור".

נטליה קרליק נשלחה ל-13 שנות מאסר

קרליק הוסיף לטעון גם אחרי הרשעתו כי לא הוא זה שביצע את המעשים. נטליה קרליק, אשתו של דמיאן, הודתה לפני כשנה במסגרת הסדר טיעון בהריגת סב המשפחה ונשלחה ל-13 שנים בבית הכלא.

דמיאן קרליק הורשע לפני כחודש ברצח המשפחה. הפרקליטות הכריזה אז כי תבקש לגזור עליו עונש של שישה מאסרי עולם - ולהטיל עליו עונש נוסף בגין עבירות נוספות שביצע בזירת הרצח, בהן שוד והצתה.

"גרסת ולאד" נדחתה

השופטים הרשיעו את קרליק בכל העבירות שיוחסו לו. הוא הורשע שרצח את ששת בני השפחה, ולאחר מכן שדד כסף, והצית את הבית בו היו הגופות. בנוסף הוא הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, ובהתפרצות למקום מגורים וגניבה.

השופט אברהם טל שעמד בראש הרכב השופטים, דחה בהכרעת הדין את הגרסה שהעלה קרליק במהלך המשפט, לפיה אדם בשם ולאד היה בזירה וכי הוא אחראי לרצח. "לכל האמור גרסת ולאד כפי שהיא הייתה במפורש על ידי הנאשם, לראשונה בביתו, לא מהימנה עליי ואני מציע לחבריי לדחות גרסה כבושה ושקרית זו שלא ניתן הסבר משכנע לכבישתה מכל וכל".

רצח ברוטלי של 6 בני משפחה אחת

הרצח שזעזע את המדינה אירע ב-2009. חודש לאחר הרצח הוא פוענח, וכתב אישום חמור הוגש נגד קרליק. על פי כתב האישום, הוא נכנס באישון לילה לבית המשפחה כשהוא לובש לפניו גרב, ורצח בזה אחר זה את ששת בני המשפחה: תחילה את הסבתא לודמילה שישנה בחדרה, לאחר מכן את הסב אדוארד שהגיע לדירה לאחר זמן מה ונדקר למוות 18 פעמים, אחר כך את האם טטיאנה - אותה דקר למוות 30 פעמים, את הפעוט שחנק למוות והטיח אותו בעוצמה בקיר, את הבת רושל, ולבסוף את האב דימיטרי.

כתב האישום החמור שהוגש, גולל בצורה מצמררת את אחד ממעשי הרצח המזעזעים שידעה המדינה אי פעם. בזה אחר זה נטבחו בני המשפחה על ידי קרליק, כשעם חלקם הוא נאבק - ולבסוף מבתר את גופותיהם עשרות פעמים. קרליק נעצר זמן קצר לפני שתכנן ככל הנראה לעזוב את הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת