החרדי שקילל חיילת: "לא אסלח לה גם בעולם הבא"

מאז שוחרר ממעצר, מתגורר שלמה פוקס, האברך שקילל את החיילת דורון מטלון, בישיבה בה הוא עובד ולומד. "תפרו לי תיק", הוא טוען. "משמעותה של המילה 'פרוצה' אצלנו היא אישה שעומדת בין גברים, אני לא יודע מה משמעותה אצל הציבור החילוני"

מאז שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, מסתגר שלמה פוקס בישיבה בה הוא לומד ועובד. פוקס, הנאשם בהטרדה מינית של החיילת דורון מטלון, טוען כי מערכת המשפט "תפרה לו תיק". "הנה מצאו חיילת ואברך, ואז התיק פשוט מוכן", אומר פוקס. "אני לא אסלח לה לעולם, לא עכשיו ולא בעולם הבא. נעשה לי עוול בלתי יתואר".

לטענתו, הוא ניסה לסייע לנוסעת מבוגרת מאמצע האוטובוס להעביר את כרטיס הנסיעה שלה לנהג, ואז החלה מטלון להתפרץ לעברו. "צעקתי לעברה 'מה את מתערבת פרוצה', ואז היא צעקה אליי שאנחנו טפילים ולוקחים כסף מהמדינה", הסביר האברך.

לדבריו של פוקס, משמעותה של המילה "פרוצה" בציבור החרדי היא "חוצפנית שעומדת בין גברים", והוא אינו מבין את הפירוש של המילה כפי שהציבור החילוני משתמש בה. "לעמוד ככה בין אברכים זה לא מכובד", הוסיף. עורך דינו יאיר נהוראי התרעם על כתב האישום שמייחס לו עבירה של הטרדה מינית וליחס המעליב ממנו סבל בחקירה. "הוא העליב, השאלה היא אם הוא ראוי להיכנס לכלא ולהישלח למעצר בתנאים מגבילים".

בהמשך, הצהיר פוקס כי דעותיו מתונות, ואין לו מושג מהי תופעת "הדרת נשים". בתגובה להפגנה בה נעשה שימוש בטלאים הצהובים, אמר "זה בדיוק מה שעושים לנו, וזה לא משנה מה דעתי על זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת