האישה רקדה בחתונה - והפסידה כתובה בסך 100,000 שקלים

אחרי משפט גירושין שנמשך 8 שנים, פסק בית הדין הרבני באשדוד לטובת גבר, שביקש לא לשלם את הכתובה לגרושתו. הסיבה: "היא רקדה ריקוד בלבוש חושפני וביזתה אותי". בשל כך, האישה שגורשה מביתם המשותף נאלצה לוותר על 100,000 שקלים

הפסידה את הכתובה בגלל ריקוד (רויטרס)

לפני כשמונה שנים התגרשו בני זוג מאשדוד, לאחר שהגבר טען כי אשתו ביזתה אותו במהלך ריקוד בחתונה. הבעל טען בבית הדין הרבני כי "מדובר היה בריקוד הודי מסורתי, בו על האישה ללבוש ביגוד מינימלי כשל איברי גופה מוחצנים. לאחר שהיא השתתפה בריקוד זה כבודי נפגע, היא השפילה אותי".

בעקבות כוונתה של האישה להשתתף בריקוד, אף פרצה מהומה במהלך האירוע בו התקוטטו שתי המשפחות. להגנתה טענה האישה כי מדובר במסורת, אך הבעל לא השתכנע ואסר על אשתו להיכנס לביתם. חשוב לציין, כי מדובר בבני זוג חילונים לחלוטין.

שניים מתוך שלושת הדיינים ששפטו בתיק הגירושין, קבעו כי על האישה לוותר על כתובתה בסך של 100,000 שקלים. "זכותו של הבעל לתבוע מאשתו לשנות התנהגותה", קבעו הרב מיכאל צדוק והרב יקותיאל כהן. בניגוד אליהם, החליט הרב מרדכי רלב"ג כי ריקודי האישה אינם נחשבים לחריגה בקרב סוג זה של אוכלוסיה, ולכן אין לראות בהתנהגות האישה כהתנהגות מגרה או בכוונה לזנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת