הנער בן ה-16 שדקר את פיליפ גלר ז"ל הורשע בהריגה

פרשת דקירתו של פיליפ גלר ז"ל לפני כחצי שנה בבאר שבע מתקרבת להכרעה עם הודאתו והרשעתו של חברו של פיליפ בן ה-16 בהריגה. על פי כתב האישום, הנער ניסה לסלק את גלר מביתו בעקבות ויכוח ביניהם ודקר אותו בסכין באורך 20 ס"מ. משפחתו של פיליפ אישרה את הסדר הטיעון, אך דורשת עונש מאסר כבד. גזר הדין ייקבע בנפרד

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום במסגרת עסקת טיעון נער בן 16 בהריגתו של הנער פיליפ גלר ז"ל. הנער הודה כי דקר את חברו למוות במהלך ויכוח שפרץ ביניהם, ואז נמלט מהמקום.

על פי כתב האישום, בליל הרצח ביוני 2011 אירח הנער בביתו בבאר שבע מספר חברים, בהם פיליפ. בשלב מסוים הלכה הקבוצה לפארק סמוך, אז פרץ ויכוח בין השניים במהלכו הם קיללו והכו אחד את השני באגרופים, עד שחבריהם נאלצו להפריד ביניהם.

הנאשם חזר לביתו, אך כעבור זמן מה הגיע לשם גלר בליווי חבריו, וקרא לנאשם שייצא מביתו. כשהבחין בו הנאשם, הוא לקח סכין מהמטבח באורך 20 סנטימטר, הצמיד לצווארו של גלר ואיים שידקור אותו אם לא ייצא מביתו. פיליפ אמר לנאשם ש"אם הוא גבר" שיניח את הסכין והם "ילכו מכות בלי כלום". הוא אף הניח את האבן על אדן החלון והראה לנאשם שידיו ריקות.

משפחתו של גלר הסכימה להסדר הטיעון

גלר הסתובב, יצא אל החצר ואז הטיח בפניו של הנאשם אבן וגרם לפציעה באזור הפנים, כך על פי כתב האישום. הנער, שאחז באותו הזמן בסכין, דקר בתגובה את גלר בעוצמה רבה עד שהסכין נשבר והקת נשארה בידו. לאחר מכן הורה הנאשם לחבריו לעזוב את המקום, יצא מן הבית, נעל את הדלת ונמלט.

גלר פונה לבית החולים על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום, אך מת מפצעיו כעבור זמן מה בבית החולים סורוקה. משפחתו של גלר הסכימה לקבלת הסדר הטיעון עם הנער, אך לא הושגה הסכמה לגבי העונש שייגזר עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת