צעיר הורשע בבעילת קטינה שיכורה - ונידון ל-3 חודשי עבודות שירות בלבד

גזר דין מקל במיוחד ניתן לצעיר מבאר שבע שהורשע בבעילת קטינה בת 15. על פי כתב האישום נגד הצעיר, הוא תיעד בטלפון הסלולרי את חברו בועל את הקטינה כשהיא שיכורה. לאחר מכן ביצע בה גם הוא את זממו. בית המשפט גזר עליו 3 חודשי עבודות שירות ופיצוי למתלוננת בסך 2,000 ש"ח

הנאשם הודה בביצוע המעשים. ארכיון (חדשות 2)

שלושה חודשי עבודות שירות בלבד - זהו העונש שנגזר על צעיר בן 20 מבאר שבע שנאשם באונס של צעירה בת 15 שהיתה תחת השפעת אלכוהול. גזר הדין המקל ניתן לאחר שהושגה עסקת טיעון במהלכה שונה אישום האונס ל"בעילה אסורה בהסכמה". הנאשם ירצה את עבודות השירות רק עוד שלוש שנים, לאחר שיסיים את שירותו הצבאי.

על פי כתב האישום המתוקן שהוגש נגד הצעיר, בחודש פברואר 2010, כשהיה בן 18, הלך עם חברו למועדון בפתח תקווה ופגש שם את הנערה. השלושה יצאו מהמקום, רכשו שני בקבוקי וודקה והלכו לדירתו של החבר.

הצעירה שחשה ברע בעקבות האלכוהול, נשכבה על המיטה והכרתה היתה מעורפלת. חברו של הנאשם הפשיט את המתלוננת ובעל אותה - כשהנאשם מתעד את המעשה במצלמת הטלפון הסלולרי שברשותו. לאחר מכן בעל אותה גם הוא.

הודה במעשה והביע חרטה

לטענת פרקליטו של הנאשם עו"ד אורי בר משה, סעיף האונס בתיק שונה ל"בעילה אסורה בהסכמה" לאחר שחברה של הנאנסת הוקלטה מספרת כי היא הודתה בפניה שעשתה הכל כדי להרוויח כמה שקלים בגלל מצבה הכלכלי הרעוע, למרות שהייתה מערופלת חושים בזמן המעשה כתוצאה משתיית אלכוהול.

עו"ד בר משה ציין כי הצעיר הודה בכתב האישום המתוקן, והביע חרטה. שופטי בית המשפט המחוזי בפתח תקווה סגן הנשיא אברהם טל, זהבה בוסתן וצבי דותן נימקו את גזר הדין בכך שהצעיר הודה במעשה כבר בחקירתו במשטרה, זאת למרות שהמסוכנות המינית שלו הוגדרה כבינונית עד נמוכה.

הצעיר ציין בפני השופטים כי התחתן שלושה ימים לפני מתן גזר הדין וכי אשתו בחודש השישי להריונה. לדבריו, הוא העתיק את מקום מגוריו לבאר שבע במטרה לפתוח דף חדש. הפרקליטות ציינה כי הנערה הסכימה לעסקת הטיעון.

השופטים גזרו על הצעיר רק שלושה חודשי עבודות שירות, כדי שיוכל לשהות עם אשתו סמוך ללידה וכדי לאפשר לו לחזור לשירותו צבאי. עוד נקבע כי יפצה את המתלוננת בסכום של 2,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת