אישום: המניע להשחתה - גזענות

כתב אישום הוגש היום בבית המשפט במחוזי לנוער בחיפה נגד נער בן 16 מעכו, בעקבות סדרת מעשי השחתה שכוונו נגד רכושו של תושב העיר, רק משום היותו ערבי. המעשים נחשפו לראשונה בחדשות 2 לפני כחודש. הנער נאשם שניסה להצית את מכונית וחתך את הצמיגים

מעשי ונדליזם ברכבים של תושבים ערבים בעכו שנחשפו בחדשות 2, הגיעו היום לכדי כתב אישום.

בבית המשפט המחוזי לנוער בחיפה הוגש היום כתב אישום נגד נער בן 16 מעכו, בגין סדרה של מעשי השחתת רכוש של תושב העיר, רק משום היותו ערבי. תיעוד המעשים ועצם התופעה נחשפו במהדורה המרכזית בסוף חודש נובמבר השנה.

התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד מייסא זועבי, מבקשת להאריך את מעצרו של הנער עד תום ההליכים נגדו. בין היתר, הנער נאשם בניסיון הצתה ממניע גזענות, קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזענות, חבלה במזיד ברכב ממניע גזענות, פריצה לרכב, גניבה מרכב וחבלה במזיד ברכב במספר הזדמנויות בחודש נובמבר האחרון.

בכתב האישום נטען שהמעשים כוונו נגד תושב העיר אחמד סרחאן רק בשל היותו ערבי. באחד המקרים, כפי שמתואר בכתב האישום, נפגש הנער עם חבריו ליד הרכב כשהם מצוידים בסכין מטבח גדולה, בקבוק שהכיל חומר דליק, פטישים ואבנים.

"הייתי שומע - מוות לערבים"

"הנאשם דקר וגרם לקרעים בשלושה גלגלים של הרכב באמצעות סכין מטבח גדולה ואילו שלושת האחרים שברו את חלונות הרכב והשמשה האחורית באמצעות פטישים ואבנים וכן שפכו חומר דליק ברכב וזאת בכוונה להצית את הרכב", נכתב בכתב האישום. "אחד מהם, הדליק גפרור וניסה בשתי הזדמנויות לזרוק את הגפרור הדולק אל תוך הרכב בניסיון להציתו ואולם ניסיונותיו לא צלחו".

במקרים אחרים שהתבצעו באותו חודש, הצעיר נאשם שפרץ לאותה מכונית וגרם לה חבלה בכוונה תחילה.

סרחאן עצמו אמר לחדשות 2 בכתבה ששודרה בנובמבר, כי האזור כולו לא סובלני - בלשון המעטה - לתושבים ערבים. "הייתי שומע הרבה מוות לערבים, אני מפחד על הילדים שלי", אמר. נערה ערבייה שגרה בסמיכות סיפרה: "ירדתי למכולת ו-10 יהודים תפסו אותי, אחד מהם דרך על השיער שלי כדי שלא אצליח לקום מהאדמה. הם אומרים לי 'ערביה מסריחה' או 'ערביה מטומטמת'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת