אישום: הנהג וסייעת הגן מנתניה גרמו למותה של בת ה-3

בחודש אוגוסט הושארה טלי דשקוב בת ה-3 בתוך רכב הסעות לוהט במשך 6 שעות. היום הוגש כתב אישום נגד הנהג איוון אולוס וסייעת גן הילדים אולגה זבירוב בגרימת מוות ברשלנות. בשיחה עם חדשות 2 ניסתה אולגה זבירוב להסביר כיצד נסיעה שגרתית לגן הילדים הסתיימה בטרגדיה: "היינו אני ועוד סייעת אחת על כמעט 50 ילדים"

כתב אישום הוגש היום נגד נהג ההסעות איוון אולוס בן 39 מנתניה וסייעת גן הילדים אולגה זבירוב בגין גרימת מותה ברשלנות של הילדה טלי דשקוב בת ה-3. דשקוב הושארה בתוך רכב ההסעות הלוהט בחודש אוגוסט במשך שש שעות, לקתה במכת חום קטלנית ומתה.

מחקירת האירוע עלה כי נהג ההסעות החל באיסוף הילדים בשעות הבוקר של 8 באוגוסט 2011. בסיום איסוף הילדים הוריד אותם הנהג בגן הילדים בעיר וחזר לביתו, אולם טלי בת ה-3 נשארה ברכב. רק סביב השעה 14:00 ביקש הנהג לשוב לגן הילדים על מנת לקחת את הילדים לביתם, אך כשנכנס לרכב גילה את את טלי כשהיא ללא רוח חיים והזעיק את מד"א והמשטרה למקום.

"קשה לי עם כל זה"

"כואב לי מאוד, לא פחות מהאמא, כי אני מכירה אותה. קשה לי עם כל זה" - כך אמרה בדמעות אולגה זבירוב, הסייעת שמואשמת כי רשלנותה הובילה למותה בחודש אוגוסט של הפעוטה טלי דשקוב בת ה-3.

"באותו בוקר אריקה הגננת לא היתה בגן, והגענו לגן עם 13 או 14 ילדים", משחזרת זבירוב את הטרגדיה בה הושארה טלי דשקוב בת ה-3 במשך שש שעות ברכב ההסעות הלוהט. "קיבלתי הוראה מאיוון, הבוס שלי, מהר לרדת מהאוטו ולעלות לגן. היינו אני ועוד סייעת אחת על כמעט 50 ילדים".

זבירוב טוענת כי בשלב זה החלה את עבודתה בגן הילדים, ואת מלאכת הפיזור המשיך הנהג. "איוון הביא את הילדים וירד עוד פעם לקחת תיקים וגם תיק שלי. אף פעם לא הייתי מורידה את הילדים מהאוטו, הייתי רק נמצאת באוטו בזמן נסיעה". שלוש שעות אחרי ששבה לביתה, נקראה זבירוב בחזרה לגן וגילתה את גודל האסון.

"רצתי לגן, רציתי לעזור, חשבתי שקרה משהו. רצתי לגן ושם המשטרה כבר עצרה אותי", מעידה זבירוב ומספרת על הפעוטה שמתה: "היא היתה ילדה מאוד חמודה. זה מאוד כואב לי, אני מצטערת".

עו"ד רבקה חזן-כהן, פרקליטתה של זבירוב, אמרה אז: "אנחנו סומכים על רשויות אכיפת החוק שיעשו את עבודתן כהלכה ושיעשו אותה גם באומץ ויתמודדו עם העובדות האמיתיות חרף הטרגיות של המקרה הזה". עורכת הדין הוסיפה כי "יחד עם זאת, אנחנו חושבים שהמקרה הזה מעלה את השאלות של מי עשה מה וגם את השאלות הכלליות יותר והנוקבות יותר מי מפקח על כל הנושא של ההסעות".
 
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת