החרדי שקילל חיילת מואשם בהטרדה מינית

כתב אישום חריג הוגש היום נגד שלמה פוקס, החרדי שקרא אתמול לחיילת דורון מטלון "פרוצה". הוא מואשם בהטרדה מינית ובהפרעה לשלום הציבור. על פוקס ייאסר לנסוע באוטובוס והוא יפקיד 20 אלף שקלים ערבות

יממה לאחר מעצרו של החרדי שלמה פוקס, החשוד שקילל חיילת באוטובוס משום שניגשה לחלקו הקדמי, הוגש נגדו כתב אישום חריג: לצד אישום בגין התנהגות שעלולה לגרום להפרעה לשלום הציבור, החשוד שקרא לחיילת דורון מטלון "פרוצה" נאשם גם בהטרדה מינית.

במסגרת כתב האישום שהוגש נגדו בבית משפט השלום בירושלים, המשטרה מבקשת לא להאריך את מעצרו ולשחרר אותו בתנאים מגבילים. מדובר בפעולה מהירה של המשטרה ושל רשויות החוק נגד התופעה. המקרה אירע אתמול בבוקר בירושלים כשטוראית מטלון נסעה בקו 49, שנסע משכונת נווה יעקב לרמת אשכול.

סנגורו של פוקס, עו"ד יאיר נהוראי, טען כי האישום מחמיר עם המעשה. "יש מאות אלפים שחושבים בדיוק כמוהו וכך נגדיר את כולם כמטרידים מינית. כל אחד מהם עובר על החוק", אמר והוסיף כי "הקבוצה הדתית רואה בהתנהגות כזו פריצות".

פוקס מצדו, טען שקרא לעברה "פריצות" ולא "פרוצה" כפי שטענה החיילת. "האוטובוס היה צפוף כמו סרדינים", אמר פוקס בדיון. השופטת דחתה את הדברים ושאלה את הסניגור: "מדוע מרשך לא הדיר עצמו מהאוטובוס?" וטענה שמהדברים נשמע שמדובר בהטרדה מינית. בדיון הוחלט להטיל על פוקס הגבלות עד לתאריך 10 בינואר, לפיהן ייאסר עליו לעלות על קווי אוטובוס. בנוסף, הוא יוכל לשהות רק בביתו או בישיבה בו הוא לומד וכן יפקיד ערבות של 20 אלף שקלים.

"אני משערת שזה שהייתי על מדים רק החמיר את המצב", אמרה דורון אמש בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט וציינה שלא מדובר בפעם הראשונה שזה קורה. "עליתי בתחנה של הפיקוד ונעמדתי מקדימה, לא ראיתי את האברך או מתי הוא עלה. כשפניתי למעבר האברך התחיל לצעוק "מה אתה עושה פה חיילת?, לכי גם את לחלק האחורי, זה אוטובוס מהדרין ואת אישה".

אני מקווה שישימו לזה סוף כי זו מלחמה, ואנחנו צריכים להחזיר מלחמה" - כך מתארת החיילת טוראית דורון מטלון, שכונתה "פרוצה" ו"שיקסע", את האירוע החמור שהתרחש הבוקר באוטובוס בירושלים רק משום שסירבה לשבת בחלקו האחורי.

מפקדה של החיילת שיבח את התנהגותה 

אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, שמטלון משרתת בלשכתו, שוחח אתמול לאחר המקרה עם החיילת שסירבה להיענות לדרישת גבר חרדי בירושלים לעבור אל חלקו האחורי של האוטובוס - ובתגובה זכתה לכינוי "פרוצה". מזרחי שיבח את החיילת שעמדה בהתנגדותה והדגיש כי "מדובר במעשה פסול שעומד בניגוד לכללי החיים במדינה דמוקרטית".

עוד אמר האלוף מזרחי לחיילת, שתוקפהּ עוכב תחילה על-ידי פקח של "אגד" ואחר כך הועבר למעצר במשטרה, כי הוא "גאה בה על נחישותה" וכי גם היא "צריכה להיות גאה כאזרחית וכלובשת מדים". הוא הדגיש כי צה"ל לא יקבל אירועים מסוג זה.

הדרת נשים - כתבות נוספות:

ראש העיר בית שמש נגד הילדה נעמה

חרדי קרא לחיילת "פרוצה" - ונעצר

נתניהו: "לחלק את בית שמש לשתיים"

שלט נגד מעבר נשים נתלה בירושלים

אלפים הפגינו בבית שמש: "כולנו נעמה מרגוליס"

המשפחה שגורשה מבית שמש בבלוקים, יריקות, צעקות ואיומים

"מי שמבזה ויורק – מקומו לא כאן"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת