20 שנות מאסר לרוצח אשתו בקריות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר 20 שנות מאסר על דוד חן בן 35 מקריית מוצקין שרצח את אשתו ההרה ענבל. דוד חן דקר למוות את רעייתו בחודש אפריל האחרון, בשיאו של ויכוח שפרץ ביניהם. בשל מצבו הנפשי הקשה ובהתחשב בכך שניסיונותיו לקבל סיוע עלו בתוהו - הוחלט להרשיעו ברצח בתנאים מקלים

שמונה חודשים אחרי הבוקר בו רצח דוד חן בדקירות סכין את אשתו ענבל בשיאו של ויכוח שפרץ ביניהם בביתם שבקריית מוצקין, בית המשפט המחוזי בחיפה גזר עליו 20 שנות מאסר בפועל ותשלום פיצויים על סך 50 אלף שקלים לבני משפחתה של אשתו המנוחה. חן זכה לתנאים מקלים בשל המצב הנפשי בו היה שרוי כשביצע את הרצח.

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר הבוקר את הסדר הטיעון שנחתם בין הצדדים לפני כשבועיים בו ביקשו התובעים מטעם הפרקליטות וסנגורו של חן, עו"ד אודי גנון, לשלוח את הנאשם ל-20 שנים מאחורי סורג ובריח אחרי שיודה ויורשע ברצח רעייתו. בגזר הדין של השופטים נכתב: "מקרה זה הינו עוד אחד מאותם מקרים רבים מדי לצערנו בעת הזו, שבהם נקטפים חייה של אישה צעירה אשר לא הרעה לאיש ונרצחה על לא עוול בכפה בידי מי שבעבר סברה כי יהא שותפה לחיים, אך הוא סיים את חייה".

ההחלטה לפנות להסדר טיעון ולהטיל על חן עונש מקל התקבלה בעקבות חוות דעתו של הפסיכיאטר המחוזי, שקבע כי בבוקר הרצח פגע מצבו הנפשי הקשה של חן באופן ניכר ביכולתו לשלוט על מעשיו. מאז החלה החקירה לא הכחיש חן כי ביצע את המעשים, וגזר הדין של השופטים נתן ביטוי לצורך להתחשב במצבו.

ההידרדרות במצבו הנפשי של הנאשם התרחשה בחודשים שטרם הרצח. הוא ניסה לקבל סיוע, אך לטענתו נדחה פעם אחר פעם. בסביבתו ציינו כי שלושה ימים בלבד לפני הרצח, נבדק חן אצל פסיכיאטר שהחליט לשחררו במקום לאשפזו.

מקורבים לבני משפחתו של חן התקשו לעכל את ההתפתחויות בפרשה. הם סיפרו כי קרוביו הביעו זעם רב על היחס המזלזל שלטענתם ניתן לו כשניסה לפנות לעזרה ועל כך שלא טופל כראוי - מה שייתכן שהיה יכול למנוע את הטרגדיה.

רצח את אשתו - וניסה להתאבד

דוד חן רצח את רעייתו ענבל באפריל האחרון. כוחות ההצלה שהגיעו לדירתם של השניים הבחינו בגופתה של האישה כשעליה סימני אלימות קשים ודקירות. לצדה שכב חן שהיה מבולבל והתקשה להסביר את אשר אירע - אחרי שנטל מנת יתר של תרופות בניסיון להתאבד.

ערן גולדשטיין, פרמדיק מד"א-כרמל שהיה הראשון שהגיע לזירת האירוע סיפר: "ראינו מחזה מזעזע. שני בני הזוג שכבו על הרצפה ודם רב היה מסביב. בהתחלה חשבנו ששניהם מתים וכי מדובר ברצח והתאבדות - אבל אחרי שנגעתי בגבר, הוא פתאום התעורר. הוא היה מעורפל ולא דיבר לעניין. מדובר בזוג צעיר, בלי ילדים".

"הצעירה כבר הייתה ללא רוח חיים מדקירות רבות באזור הבטן", אמר הפרמדיק. "שניהם שכבו על הרצפה מכוסים בשמיכה ומסביבם שלולית דם. השוטרים מצאו במקום סכין מטבח מגואלת בדם, איתה כנראה בוצע הרצח. לא נמצאו סימני מאבק בדירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק