6 מאסרי עולם מצטברים ועוד 10 שנות מאסר לדמיאן קרליק

בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הגיע היום לסיומו אחד ממשפטי הרצח המפורסמים והמזעזעים שידעה ישראל אי פעם. השופטים שלחו את דמיאן קרליק, שהורשע לפני כחודש ברצח 6 בני משפחת אושרנקו, ל-6 מאסרי עולם מצטברים ועוד 10 שנות מאסר על שוד והצתה. השופט: "הוא איבד צלם אנוש ולא נרתע מול סבתא ותינוק זועק ובוכה"

אחת מפרשות הרצח המחרידות שהתרחשו בישראל אי פעם הגיעה היום לסיומה, עם מתן גזר דינו של דמיאן קרליק, רוצח ששת בני משפחת אושרנקו: שישה מאסרי עולם מצטברים ועוד 10 שנות מאסר - סך הכל 190 שנות מאסר בפועל. בנוסף, בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר כי על קרליק לפצות את יאנה אושרנקו, השריד האחרון למשפחה שנטבחה, ב-200 אלף שקלים. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו שידור ישיר מבית המשפט בפתח תקווה.

סגן נשיא בית המשפט, השופט אברהם טל, אמר כי קרליק "איבד כל צלם אנוש. באכזריות רבה הוא קטל שש נפשות, שלושה דורות, ולא נרתע מול סבתא זועקת לעזרה ותינוק זועק ובוכה". השופטים תיארו את פעולתו של קרליק כמעשה שבוצע מתוך נקמה, כעס ושנאה, וכן קבעוכי הוא פעל לפי תכנון מוקדם כדי לטשטש את הקשר שלו לאירוע ולהעלים ראיות.

"זה מה שבית המשפט גזר, אני לא מעביר ביקורת על שופטים", אמר סנגורו של קרליק, עו"ד אורי קינן, דקות לאחר מתן גזר הדין. "ההחלטה האם להגיש ערעור תתקבל בחודש הקרוב. הוא סבור שהוא חף מפשע גם כעת. שוחחתי איתו ויידעתי אותו לגבי התוצאה".

עו"ד עודד קל מפרקליטות מחוז מרכז אמר לאחר מתן גזר הדין כי "מדובר בתיק קשה ואכזרי. אין בגזר הדין נחמה של ממש למשפחת הקורבנות למרות שהמשמעות המעשית שלו היא שעד יומו האחרון יהיה מאחורי סורג ובריח. לדעתי אין תשתית אמיתית להגשת ערעור".

נטליה קרליק נשלחה ל-13 שנות מאסר

קרליק הוסיף לטעון גם אחרי הרשעתו כי לא הוא זה שביצע את המעשים. נטליה קרליק, אשתו של דמיאן, הודתה לפני כשנה במסגרת הסדר טיעון בהריגת סב המשפחה ונשלחה ל-13 שנים בבית הכלא.

דמיאן קרליק הורשע לפני כחודש ברצח המשפחה. הפרקליטות הכריזה אז כי תבקש לגזור עליו עונש של שישה מאסרי עולם - ולהטיל עליו עונש נוסף בגין עבירות נוספות שביצע בזירת הרצח, בהן שוד והצתה.

"גרסת ולאד" נדחתה

השופטים הרשיעו את קרליק בכל העבירות שיוחסו לו. הוא הורשע שרצח את ששת בני השפחה, ולאחר מכן שדד כסף, והצית את הבית בו היו הגופות. בנוסף הוא הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, ובהתפרצות למקום מגורים וגניבה.

השופט אברהם טל שעמד בראש הרכב השופטים, דחה בהכרעת הדין את הגרסה שהעלה קרליק במהלך המשפט, לפיה אדם בשם ולאד היה בזירה וכי הוא אחראי לרצח. "לכל האמור גרסת ולאד כפי שהיא הייתה במפורש על ידי הנאשם, לראשונה בביתו, לא מהימנה עליי ואני מציע לחבריי לדחות גרסה כבושה ושקרית זו שלא ניתן הסבר משכנע לכבישתה מכל וכל".

רצח ברוטלי של 6 בני משפחה אחת

הרצח שזעזע את המדינה אירע ב-2009. חודש לאחר הרצח הוא פוענח, וכתב אישום חמור הוגש נגד קרליק. על פי כתב האישום, הוא נכנס באישון לילה לבית המשפחה כשהוא לובש לפניו גרב, ורצח בזה אחר זה את ששת בני המשפחה: תחילה את הסבתא לודמילה שישנה בחדרה, לאחר מכן את הסב אדוארד שהגיע לדירה לאחר זמן מה ונדקר למוות 18 פעמים, אחר כך את האם טטיאנה - אותה דקר למוות 30 פעמים, את הפעוט שחנק למוות והטיח אותו בעוצמה בקיר, את הבת רושל, ולבסוף את האב דימיטרי.

כתב האישום החמור שהוגש, גולל בצורה מצמררת את אחד ממעשי הרצח המזעזעים שידעה המדינה אי פעם. בזה אחר זה נטבחו בני המשפחה על ידי קרליק, כשעם חלקם הוא נאבק - ולבסוף מבתר את גופותיהם עשרות פעמים. קרליק נעצר זמן קצר לפני שתכנן ככל הנראה לעזוב את הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת