בסופ"ש: קצב יישאר לבד בתאו בכלא

הנשיא לשעבר יעביר את סוף השבוע הקרוב לבד בתא אחרי ששותפו השר לשעבר שלמה בניזרי, יצא אמש לחופשה מיוחדת לחגוג עם משפחתו את פדיון הבן. בניזרי סיפר כי שיחק טניס עם שותפו לתא ובשל כך נתפס השריר באחד מרגליו. השבוע נודע כי בגלל התנגדותו של קצב ללבוש את בגדי האסיר בניזרי רוכש עבורו מוצרים בקנטינה

קצב ובניזרי. נפרדו לסוף השבוע (חדשות 2)

לבד בתא: הנשיא לשעבר משה קצב ייאלץ להעביר את סוף השבוע הקרוב ללא שותפו לתא שלמה בניזרי. השר לשעבר יצא אמש לחופשת סוף שבוע כדי לחגוג עם משפחתו את שמחת פדיון בנו נתנאל. בניזרי סיפר כי שיחק השבוע טניס עם קצב בעקבותיו נתפס לו שריר באחד מרגליו. כך מפרסם הבוקר העיתון מעריב.

שלמה בניזרי נראה אתמול שמח בחברת המוזמנים לאירוע פדיון הבן. בניזרי צלע מעט והסביר כי מתח שריר בעיצומו של משחק טניס משותף עם קצב. השר לשעבר ישהה בחופשה מיוחדת עד ליום ראשון כשמהלך השבת הוא עוד צפוי למסור מספר שיעורי תורה.

הנשיא לשעבר והשר לשעבר חולקים יחד תא באגף התורני בכלא מעשיהו מאז נכנס לשם קצב לפני כשבועיים. קצב עומד בסירובו ללבוש מדי אסיר ובכך מוותר על זכותו לפגוש מבקרים. בניגוד אליו, בניזרי זכאי לצאת אחת לתקופה לחופשות מחוץ לכלא וכן הוא מתקרב לסיום ריצוי עונש המאסר שנגזר עליו.

בניזרי רוכש מוצרים לקצב בקנטינה

השבוע נודע גם כי שלמה בניזרי שותפו לתא של קצב, קיבל אישור מיוחד לרכוש מוצרים עבור הנשיא לשעבר, כדי שקצב לא יצטרך להסתובב בבגדי אסיר.

על פי הנהלים בכלא מעשיהו, האסירים נדרשים ללבוש בגדי אסיר בעת היציאה מהאגף התורני בכלא מעשיהו לצורך ביקורים או קניות בקנטינת בית הסוהר. מאז החל קצב לרצות את שבע שנות המאסר שנגזרו עליו בגין שני מעשי אונס ועבירות מין נוספות, הוא מסרב לצאת מהאגף וכך ויתר עד כה על ביקורים משפחתיים והליכה לקנטינה. בשבוע שעבר החליטו בכלא מעשיהו לפנים משורת הדין לאפשר לשותפו לתא, השר לשעבר שלמה בניזרי, לקנות עבורו בקנטינה את המצרכים שביקש.

"משפחתי לא תראה אותי בבגדי אסיר"

עם כניסתו לבית הסוהר לפני כשבועיים, אמר קצב שאין בכוונתו ללבוש מדים בשום שלב בריצוי העונש שלו. בעקבות הדרישה, הוא ויתר גם על פגישה עם אחיו ליאור, שמשמש כעת עורך דינו. בשב"ס מסבירים כי הדרישה מאסירים ללבוש מדים ביציאה מהאגף שבו הם כלואים היא אמצעי בטיחות הנועד להבדיל אותם מאזרחים העובדים במקום.

על מנת להגיע לקנטינה, האסירים נדרשים ללכת מרחק של 150 מטרים מהאגף כשהם לבושים בבגדי האסיר, שם הם יכולים לרכוש מוצרים בסכום של עד 1,200 שקלים בחודש. בדין ודברים בין קצב להנהלת הכלא, אמר הנשיא לשעבר כי יישאר בתחומי האגף גם במחיר של ויתור על רכישת המוצרים הדו-חודשית, ובשב"ס סבורים שסירובו נובע מחשש שתמונתו במדי אסיר תפורסם בכלי התקשורת.

בשב"ס החליטו לא להקשות על קצב וכדי לא לחרוג מהנהלים אפשרו לקצב להעביר את רשימת הקניות שהכין לשותפו לתא שלמה בניזרי, שקיבל אישור מיוחד לקנות את המצרכים ולהביאם לאגף. בניזרי נעתר לבקשה והביא לקצב את המוצרים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת