חשד: שני חיילי שריון אנסו חיילת בזמן שישנה באוהל

הפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום חמור נגד שני חיילים בחטיבת שריון בחשד שאנסו חיילת בעודה ישנה במהלך תרגיל אוגדתי. כמו כן, השניים מואשמים בניסיון הדחה בחקירה לאחר שניסו לשכנע את החיילת כי לא היו דברים מעולם. חייל נוסף שנכח באוהל סירב להשתתף באונס אך לא סייע לחיילת. פרקליטו של אחד החשודים: "הוא מכחיש"

חיילי צה"ל. אילוסטרציה (דובר צה"ל)

שני חיילים מחטיבת שריון חשודים באונס חיילת בעודה ישנה באוהל, במהלך תרגיל אוגדה. החיילים חשודים גם כי הציעו לחייל נוסף להצטרף אליהם וכשהתעוררה החיילת, אמרו לה: "דמיינת את הכל". הפרקליטות הצבאית הגישה השבוע נגדם כתב אישום בגין אינוס בנסיבות מחמירות וניסיון הדחה בחקירה. החיילים הובאו אתמול להארכת מעצר בבית הדין הצבאי בחיפה. כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

על פי כתב האישום, החיילת בדרגת רב"ט ישנה באוהל אחד עם הנאשמים. על פי החשד, אחד החיילים בדרגת סמל התקרב למיטתה של החיילת הישנה ונגע בחלקים אינטימיים בגופה. בשלב מסוים הוא הציע לחברו גם כן חייל בדרגת רב"ט, להצטרף אליו והשניים החדירו אצבעותיהם לאיבר מינה של החיילת ונגעו בחלקים נוספים בגופה.

עוד נטען בכתב האישום כי במהלך האירוע השניים התחלפו זה עם זה ולאחר מכן הציעו לחייל נוסף ששהה באוהל להצטרף אליהם, אך הוא בחר שלא להשתתף באופן פעיל במעשי האונס. עם זאת, החייל צפה במקרה מן הצד ולא הושיט יד לחיילת ולא הזעיק עזרה.

"לא קרה כלום, דמיינת הכל"

המקרה התרחש במהלך תרגיל אוגדתי שנערך באזור הצפון בחודש ספטמבר האחרון. שני החיילים מחטיבת השריון נעצרו, והוגש נגדם כתב אישום בגין אונס חמור של החיילת. במקביל, בפרקליטות הצבאית עדיין בוחנים אפשרות להעמיד לדין את החייל שהיה עד למקרה כשבכל מקרה הוא יידרש להעיד במשפט נגד חבריו.

בנוסף, בכתב האישום מיוחס לשניים גם ניסיון הדחה בחקירה לאחר שביום אחרי האונס ניסו החשודים לשכנע את החיילת כי לא היו דברים מעולם. "לא קרה כלום. את דמיינת הכל", אמרו לה. למרות מאמציהם החיילת לא השתכנעה והגישה תלונה.

"מרשי מכחיש מכל וכל את העבירה ומקווה שבית הדין יגיע לחקר האמת", אמר פרקליטו של אחד החשודים, עו"ד מיכאל כרמל מטעם הסנגוריה הצבאית מחוז צפון.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לבית הדין הצבאי מחוז שיפוט צפון, הוגשו ביום 12.12.11 כתבי אישום נגד שני חיילים. השניים נאשמים בכך שביצעו לכאורה, בצוותא, אונס בחיילת. משפטם של השניים תלוי ועומד. טרם הסתיימה בחינת עניינו של החייל השלישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת