העונש של רן שריג: שנתיים שלילה

כוכב התכנית "מחוברים" צילם עצמו כשהוא מעשן סמים בזמן נהיגה והיום גזר עליו בית המשפט לתעבורה שלילת רישיון לשנתיים. שריג כבר הודיע שיערער וכתב בטוויטר שלו: "מהלך היחצ"ני שמנהלת המשטרה לאכיפת חוקי הנהיגה החדשים"

בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב שלל היום לשנתיים את רישיון הנהיגה של התסריטאי, מנחה הטלוויזיה וכוכב הסדרה "מחוברים", רן שריג.

החקירה בעניינו של שריג נפתחה לפני כשנה, בתום שידור הסדרה, בה הוא נראה מעשן מריחואנה תוך כדי נהיגה. לשריג יש רישיון רפואי להשתמש במריחואנה רפואית עקב דלקת פרקים ממנה הוא סובל, אך לפי החוק אסור לו לנהוג בהשפעת הסם.

היום הגיע שריג לבית המשפט עם בת זוגו דנה ספקטור ובתה, והביע מורת רוח מגזר הדין. בחשבון הטוויטר שלו כתב: "בעצם נטלתי תרופה.האם כל מי שנוטל סירופ נגד שיעול ועולה על הרכב למרות הלייבל נתפס? ההשוואה שערך השופט לשכרות מביכה וקרבת פסק הדין למהלך היחצ"ני שמנהלת המשטרה לאכיפת חוקי הנהיגה החדשים, מרגישה היום על חשבוני".

"עד לעליון"

"אותה מדינה שממשיכה להאריך לי את רישיון התרופה (בטח כשמצבי הרפואי מידרדר), היא אותה מדינה שפסלה לי היום את היכולת לקחת ולהחזיר את בנותיי. עד לעליון", הוסיף שריג בטוויטר.

הדיון המשפטי בסוגיה היה האם החוק מגדיר היכן מותר לאדם שמשתמש במריחואנה ברישיון והאם הצילומים אכן מפלילים את שריג כנוהג בהשפעת סמים. במשפט הוא ציין כי נהיגה בהשפעת תרופות אחרות, מסוכנת הרבה יותר.

עורך דינו של שריג הודיע כי יערער על העונש. שלילה בת שנתיים היא העונש המינימלי לנהיגה בהשפעת סמים. בינתיים, קיבל שריג עיכוב לביצוע העונש בשביל הערעור, לפחות לחודש הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת