המשפחה נדהמה: האב מגדל סמים בבית

פרקליטות מחוז דרום הגישה כתב אישום חמור נגד גבר בן 54 שנתפס כשהוא מפעיל מעבדת סמים בווילה שבה התגורר עם משפחתו עד לאחרונה בכפר ורבורג. על פי כתב האישום נמצאו יותר מ-400 שתילי מריחואנה וגם 160 אלף שקלים במזומן. אלא שמשפחתו מאמינה בלב שלם בחפותו. בנו: "אני עדיין לא מאמין שהוא אחראי לזה"

אשתו של א' ושלושת ילדיו מתקשים להאמין שאב המשפחה, בן 54, חולה לב וסוכרת, נעצר בחשד לגידול וסחר בסמים, לאחר שנתפס מפעיל מעבדת סמים עצומה בתוך וילה מושכרת בכפר ורבורג. "לא ידענו כלום על זה", סיפר בנו, בן 22, שבטוח בחפותו של אביו. "אני עדיין לא מאמין שהוא אחראי לזה. גרנו בבית הזה כמעט שנה, ועברנו חזרה לדרום. לא ידעתי שאבא ממשיך להחזיק בווילה הזו, וכל מה שאומרים שהוא גידל שם - זה לשימוש עצמי בשל מחלתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום חמור נגד האב בגין ייצור, הכנה והפקה של סמים. בכתב האישום מפורט כי בווילה המפוארת נמצאו יותר מ-400 שתילי מריחואנה במשקל של כ-50 קילוגרמים ואמצעים מקצועיים רבים המאפשרים את עבודתה הסדירה של מעבדת הסמים בהם.

בני משפחתו של הנאשם הופתעו גם לגלות כי בחיפוש בביתם הנוכחי בקריית מלאכי נמצא סכום של 160 אלף שקל במזומן. אולם בנו ממשיך לטעון כי "הוא לא היה צריך את זה מבחינת הכסף. זה היה כדי להקל על כאביו, אלו היו שתילים קטנים שהיו אך ורק בשבילו. הוא אמנם היה עכשיו מובטל במשך תקופה, אבל כשהיה נהג מונית הוא היה מרוויח יחסית טוב. אני מאוד מקווה שהוא ישתחרר בקרוב, הוא לא עשה משהו נורא, זה לא רצח".

מעבדת הסמים שנתפסה (דוברות משטרת לכיש)

"מדובר באדם בן 54 שמעולם לא היה קשור לעולם הפלילי", מסר בתגובה סנגורו של הנאשם, עו"ד דניאל חקלאי. "הוא חולה לב וגם סובל מסוכרת. הוא קיים אורח חיים רגיל ונורמטיבי, גידל עם אשתו שלושה ילדים שאחד מהם הינו איש צבא קבע והשני השתחרר באחרונה משירות סדיר. בשל מצבו הרפואי הוא החל לגדל מריחואנה לצריכה עצמית וזאת כדי להקל על כאבים חזקים בגבו ובחזה".

במשטרת מרחב לכיש הופתעו לגלות כי האדם היושב בחדר החקירות נטול עבר פלילי לחלוטין. "בחלק מהמקרים מדובר באנשים שהופעלו כ'קופים', כלומר אנשים שאינם עבריינים ומאחוריהם יש ארגון פשיעה גדול, אבל נראה שלא זה המקרה", אמר גורם משטרתי הבקיא בפרטי המקרה. "בחקירתו הוא טען כי היה נהג מונית עד שנאלץ להפסיק כתוצאה ממחלתו. הוא טען שלא היה לו אישור לקבל מריחואנה רפואית, ולכן החליט לגדל בבית לשימוש עצמי, כדי להקל על כאביו".

מפקד משטרת קריית מלאכי, סגן ניצב שמואל מרציאנו, ציין שבמסגרת המאבק המתמשך בנגע הסמים, הם מתמקדים בעיקר במחוללי הפשיעה - באלו שמגדלים ומפיצים את הסמים. "בפעילות הזו, כמו גם בפעילויות רבות לפניה, השוטרים חשפו מעבדת סמים לא קטנה בתוך בית פרטי במושב", הוא אמר. "צריך לזכור שללא כל קשר לזהותו או עברו של מגדל סמים זה או אחר, מדובר במעשה פסול העומד בניגוד לחוק, והמשטרה תמשיך לפעול כדי למגר את התופעה".