בית המשפט לראש עיריית ר"ג: דחה את הטקס במתחם הבורסה על שמך

בעקבות עתירת תנועת אומ"ץ לבית המשפט, הנחה הערב שופט המחוזי לראש עיריית ר"ג צבי בר לדחות בשלב זה את הטקס שהיה אמור להתקיים מחר, בו היו אמורים להכריז על מתחם הבורסה על שמו של בר. זאת, בשל החשדות בגין עבירות שוחד נגדו. עורך דינו של בר: "זו רק החלטה טכנית, אין בה כדי להעיד על קבלת העתירה"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה הערב לעיריית רמת גן שלא לקיים מחר את טקס קריאתו של מתחם הבורסה ברמת גן על שמו של ראש העיר צבי בר - בשל החשדות העומדים נגד בר בגין עבירות שוחד. תנועת אומ"ץ עתרה לבית המשפט נגד הכוונה לקרוא למתחם "קריית צבי בר", עד לבירור החשדות נגד ראש העיר.

"קריאת מתחם הבורסה על שמו של בר בעיצומה של חקירה הינה בבחינת ביזוי וזילות של מערכת החוק והמשפט בישראל", נכתב בעתירה שהוגשה לבית המשפט. "הציבור הנושא את עיניו אל פרנסיו, רואה כי בשעה שאיש ציבור נחקר ואף עומד בפני שימוע בדבר עבירות חמורות ביותר, רגע לפני ההכרעה בעניינו, הוא מבצע 'מחטף' ו'כיכר העיר מוכתרת בשמו'.

ואולם, לחדשות 2 באינטרנט נודע כי בעקבות החלטת בית המשפט הערב, הורה ראש העיר בר לבטל את כל חגיגות 90 השנה להקמת העיר, שצפויות היו להיערך מחר. לטענת העותרים, החלטתו באה במטרה להשפיע על בית המשפט. עוד נודע כי רק ביום שבת האחרון, במהלך אירוע בו השתתף בר בתיאטרון רמת גן, אמר ראש העיר כי בכוונתו לרוץ לקדנציה נוספת בתפקיד - חרף החשדות נגדו.

עו"ד אילן בומבך, המייצג את העיירה ואת ראש העיר צבי בר, אמר הערב בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "בית המשפט המחוזי לא הדגיש כי הוא דן בסיכויה של העתירה ואף לא קבע שסיכויה להתקבל. הסיבה שבגללה דחה השופט את קיומו של הטקס נעוצה רק במונח הטכני המכונה "מאזן הנוחות". לכן, האיזון שמצא בית המשפט בנסיבות העניין, הוא להורות על קיומו של דיון דחוף שבסיומו אנחנו מאמינים שהעתירה תדחה והטקס יתקיים כמתוכנן. לא נקבעו כל קביעות ערכיות בעניין העתירה, כי אם מדובר בעניין טכני לחלוטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת