אישום: שוטרי מג"ב גנבו 500 דולר מסודני

שני שוטרי מג"ב בני 20 מואשמים שגנבו לפני שבועיים 500 דולר מאזרח סודני, בשעה שכערכו חיפוש על גופו בנווה שאנן בת"א. כשהגיע הסודני להתלונן במשטרה, שני המג"בניקים הגדילו לעשות ומילאו דוח שקרי על החיפוש שערכו - כדי שלא יגלו את הגניבה

בבית משפט השלום בתל אביב הוגש היום כתב אישום נגד שני שוטרי מג"ב בשירות חובה מיחידת "סופה", המואשמים בגניבה מאזרח סודני במדרחוב נווה שאנן בתל אביב.

לפי כתב האישום, אחד הנאשמים, פנחס יונתנוב בן ה-20, סיפר לנאשם השני, מתן נחמני - בן 20 גם הוא, כי הוא מצוי בקשיים כלכליים. יונתנוב ציין באזני נחמני באותה שיחה כי לסודנים יש הרבה כסף וש"אפשר באחד החיפושים לקחת".

את הגניבה הם ביצעו בדיוק לפני שבועיים, כשערכו סיור רגלי במדרחוב נווה שאנן בתל אביב, מקום שבו מרוכזים עובדים זרים רבים. אז הם ראו, לפי כתב האישום, את יעקב ג'יבריל רמדאן, נתין זר מסודן, שהלך לבדו ברחוב.

"קח, זה מהסודני"

השניים ביצעו חיפוש בכליו ובבגדיו של רמדאן, כאשר פניו מופנים אל הקיר. נחמני הוציא את ארנקו של רמדאן, שם היו שטרות רבים של 100 דולרים ושאל אותו כמה כסף יש שם. רמדאן השיב: "3,000 דולר". לאחר מכן, לפי כתב האישום, לקח נחמני 500 דולרים מהארנק והשיב אותו לרמדאן. מחצית מהכסף הוא העביר ליונתנוב ואמר לו: "קח, זה מהסודני".

עוד באותו יום הגיע רמדאן לתחנת המשטרה, להתלונן על גניבה. הנאשמים ראו אותו שם ומילאו דוח פעולה שקרי בנוגע לחיפוש שביצעו. לפי כתב האישום, נחמני כתב בדוח כי רמדאן ציין בפניו שאינו יודע כמה כסף יש בארנקו, וכי הוא מצא 2,500 דולרים בלבד.

השניים מואשמים כעת בקשירת קשר לביצוע עוון, גניבה, שימוש לרעה בכוח המשרה ושיבוש מהלכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת