"לא להנציח ראש עיר שחשוד בשוחד"

תנועת אומ"ץ הגישה תלונה בשטרה נגד ראש עיריית רמת גן צבי בר, בטענה שהשפיע על החלטת מועצת העירייה לקרוא למתחם הבורסה על שמו של ראש העיר. זאת, למרות שהפרקליטות החליטה להגיש נגדו כתב אישום באשמת שוחד

החלטת מועצת עיריית רמת גן לקרוא למתחם הבורסה בעיר על שם ראש העיר צבי בר, שצפוי לעמוד בפני כתב אישום באשמת שוחד, מעוררת סערה: לצד התלונה שהוגשה במשטרה נגד בר על חלקו בהחלטה לשנות את שם המתחם, תוגש היום עתירה נגד בר ונגד מועצת עיריית רמת גן כדי למנוע את המהלך.

העתירה תוגש לבית הדין לעניינים מנהליים בתל אביב, במטרה למנוע את קריאת מתחם הבורסה ברמת גן על שם ראש העיר צבי בר. הטענה המרכזית בעתירה, שהוגשה על ידי עמותת אומ"ץ, היא שנגד בר מתנהל הליך שצפוי להסתיים באחד מכתבי האישום החמורים ביותר שהוגשו נגד ראש עיר בישראל.

"קריאת מתחם הבורסה על שמו של בר בעיצומה של חקירה הינה בבחינת ביזוי וזילות של מערכת החוק והמשפט בישראל", נכתב בעתירה. "הציבור הנושא את עיניו אל פרנסיו, רואה כי בשעה שאיש ציבור נחקר ואף עומד בפני שימוע בדבר עבירות חמורות ביותר, רגע לפני ההכרעה בעניינו, הוא מבצע "מחטף" ו"כיכר העיר מוכתרת בשמו".

"בהחלטתם מעבירים המשיבים מסר לפיו חשדות והמלצה להגשת כתב אישום הינם דברים של מה בכך, אשר אינם עושים על המשיבים כל רושם. רוצה לומר: 'לא חשוב מה תהיינה התוצאות, מבחינתנו האיש ישר תם וראוי" חברה המכבדת את ערכי החוק איננה יכולה להשלים עם מסר מסוג זה'", כתבו העותרים.

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה:

"חבר הנהלת העיר רמת-גן, צחי זליכה, מסיעת מרצ העלה את הרעיון לקרוא למתחם הבורסה על שם ראש העיר, צבי בר. מועצת העיר אישרה ברוב קולות את ההחלטה בישיבתה מיום 24.11.11. אין חולקים על תרומתו של ראש העיר, צבי בר, בהקמתו ובשגשוגו של מתחם הבורסה, והינו יותר מראוי שהמתחם ייקרא על שמו".

עוד נמסר מהעירייה: "יש להדגיש כי ראש העיר לא השתתף בדיון בוועדת השמות ובהחלטת מועצת העיר, וכן לא הופעל כל לחץ מאחר ואין לו שום חלק לא בעיתוי ולא בהחלטה. לראש העיר עומדת חזקת החפות ואף טרם הוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום. ראשי ערים נוספים, בעודם מכהנים, נקראו על שמם מבנים ואתרים, ביניהם: טיילת צ'יץ' בתל אביב, היכל התרבות בראשון לציון ע"ש מאיר ניצן, אצטדיון טדי בירושלים, פארק אריאל שרון ופארק פרס בחולון ועוד. העירייה תיתן את תשובתה המפורטת בבית המשפט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת