קצב מסרב ללבוש בגדי אסיר - בניזרי רכש עבורו מוצרים בקנטינה

מערכת היחסים בין הנשיא לשעבר משה קצב לבין שותפו לתא מתהדקת על רקע סירובו של קצב ללבוש בגדי אסיר. כדי להימנע מלבישת מדי הכלא, בניזרי הוא שרוכש עבור קצב מוצרים בקנטינה. לפני כשבוע בוטלה פגישה של קצב עם בני משפחתו בגלל התנגדותו ללבוש את בגדי האסיר

קצב ובניזרי. שותפים (חדשות 2)

הנשיא לשעבר משה קצב ממשיך בסירובו ללבוש מדי אסיר, אבל לא מוותר על מוצרים מהקנטינה בבית הכלא: עיתון "הארץ" פרסם הבוקר כי שלמה בניזרי, שותפו לתא של קצב, קיבל אישור מיוחד לרכוש מוצרים עבור הנשיא לשעבר, כדי שקצב לא יצטרך להסתובב בבגדי אסיר.

על פי הנהלים בכלא מעשיהו, האסירים נדרשים ללבוש בגדי אסיר בעת היציאה מהאגף התורני בכלא מעשיהו לצורך ביקורים או קניות בקנטינת בית הסוהר. מאז החל קצב לרצות את שבע שנות המאסר שנגזרו עליו בגין שני מעשי אונס ועבירות מין נוספות, הוא מסרב לצאת מהאגף וכך ויתר עד כה על ביקורים משפחתיים והליכה לקנטינה. בשבוע שעבר החליטו בכלא מעשיהו לפנים משורת הדין לאפשר לשותפו לתא, השר לשעבר שלמה בניזרי, לקנות עבורו בקנטינה את המצרכים שביקש.

"משפחתי לא תראה אותי בבגדי אסיר"

עם כניסתו לבית הסוהר לפני כשבועיים, אמר קצב שאין בכוונתו ללבוש מדים בשום שלב בריצוי העונש שלו. בעקבות הדרישה, הוא ויתר גם על פגישה עם אחיו ליאור, שמשמש כעת עורך דינו. בשב"ס מסבירים כי הדרישה מאסירים ללבוש מדים ביציאה מהאגף שבו הם כלואים היא אמצעי בטיחות הנועד להבדיל אותם מאזרחים העובדים במקום.

על מנת להגיע לקנטינה, האסירים נדרשים ללכת מרחק של 150 מטרים מהאגף כשהם לבושים בבגדי האסיר, שם הם יכולים לרכוש מוצרים בסכום של עד 1,200 שקלים בחודש. בדין ודברים בין קצב להנהלת הכלא, אמר הנשיא לשעבר כי יישאר בתחומי האגף גם במחיר של ויתור על רכישת המוצרים הדו-חודשית, ובשב"ס סבורים שסירובו נובע מחשש שתמונתו במדי אסיר תפורסם בכלי התקשורת.

בשב"ס החליטו לא להקשות על קצב וכדי לא לחרוג מהנהלים אפשרו לקצב להעביר את רשימת הקניות שהכין לשותפו לתא שלמה בניזרי, שקיבל אישור מיוחד לקנות את המצרכים ולהביאם לאגף. בניזרי נעתר לבקשה והביא לקצב את המוצרים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת