גזר הדין של מרגול: לא בבני עקיבא

הזמרת שהורשעה בסחיטה באיומים אמורה לרצות את גזר דינה, 6 חודשי עבודות שירות, באולפנה של תנועת הנוער הדתית-לאומית "בני עקיבא". אלא שמשרד החינוך החליט כי "המוסד שהוצע לצנעני אינו מתאים ולכן היא תשובץ במוסד חינוכי אחר". גורמים ב"בני עקיבא" אמרו לחדשות 2: "אין זה ראוי שעבריין יבוא במגע עם בני נוער"

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום את עונשה של הזמרת מרגלית צנעני, ואישר את הסדר הטיעון שנחתם עמה. הזמרת, שהורשעה בסחיטה באיומים נשלחה לשישה חודשי מאסר שהומרו בעבודות שירות. את חצי השנה שתקדיש לתרומה לציבור ולקהילה, אמורה הייתה מרגול להעביר באולפנה של תנועת הנוער הדתית-לאומית "בני עקיבא" בבית דגן.

אלא שמשרד החינוך החליט אחרת. "המוסד שהוצע לצנעני אינו מתאים ולכן היא תשובץ במוסד חינוכי אחר, בהתאם לחוות דעת של גורמי המקצוע", מסרה דוברת המשרד חגית כהן. "אין למשרד החינוך התנגדות לשיבוצה במוסד חינוכי אחר".

גם בתנועת "בני עקיבא" לא ממש היו מרוצים מהרעיון. גורמים חינוכיים בתנועה אמרו הערב כי "אין זה ראוי שעבריין יבוא במגע עם בני נוער, גם אם מדובר באדם מוכר כמו מרגול". באופן רשמי מסר מרכז ישיבות "בני עקיבא", אלי ברק, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "מרגלית צנעני לא תבצע עבודות שירות באולפנת בני עקיבא - צפירא, כך על פי הנחיית משרד החינוך".

פרקליטה של הזמרת, עורך הדין שחר חצרוני, אמר בתגובה כי: "בפני בית המשפט הוצגה חוות דעת של הממונה על עבודות השירות על פי מקום העבודה המותאם לנידון ולאחר ריאיון מסודר. לפי המלצת הממונה והחלטת בית המשפט, מרגלית צנעני תתחיל את ריצוי עבודות השירות בזמן ובמקום שהוחלט".

מרגול אחראית למסכת סחיטה באיומים

במסגרת הסדר הטיעון, אותו פרסם לראשונה כתבנו לענייני משפט גיא פלג ב"מהדורה המרכזית", הודתה צנעני כי סחטה באיומים את אמרגנה אסף אטדגי באמצעות עבריינים. מרגול הודתה בסעיף החמור מבין השניים בהם הואשמה: סחיטה שהגיעה לכדי מעשה. למרות זאת, הוחלט כי לא תרצה אפילו יום אחד בבית הכלא.

על פי כתב האישום, הייתה צנעני אחראית ל"מסכת סחיטה באיומים" נגד האמרגן אסף אטדגי, על רקע סכסוך כספי ביניהם. "תחת מורא ופחד נאלץ אטדגי להיעתר לדרישות השונות", לשון כתב האישום.

עוד האשימו בפרקליטות, כי "במהלך התקופה הסתייעה הנאשמת בגורמים עבריינים, במטרה לקדם את ענייניה האישיים ועסקיה, וכהוקרת תודה על הסחיטה שביצעו עבורה, ניצלה את קשריה ואת מקום עבודתה, על מנת לאפשר לגורמים אלה דריסת רגל בלב תעשיית הבידור הישראלית".

בכתב האישום מתואר הסכסוך בין מרגול לאטדגי סביב ייצוגו של הזמר הצעיר עומר אדם, וכיצד פנתה צנעני למגיש הטלוויזיה ירון אילן, שיישב את הסכסוך ביניהם. יחד, כך על פי הפרקליטות, הם הגיעו לביתו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני ושוחחו עמו על המצב. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת