צנעני לשופט: "מצטערת שהגעתי לאן שהגעתי"

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב אישר את הסדר הטיעון בין הזמרת לבין הפרקליטות וגזר עליה 6 חודשי עבודות שירות. ידידה גל אוחובסקי העיד: זו הפעם הראשונה שראית תמונה של מפורסם עם המספר על החזה כמו בארה"ב. אין כוכב נולד, אין טלוויזיה והיא לא הופיעה בפני קהל כבר חצי שנה"

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום את עונשה של הזמרת מרגלית צנעני, ואישר את הסדר הטיעון שנחתם עמה. הזמרת, שהורשעה בסחיטה באיומים נשלחה לשישה חודשי מאסר שהומרו בעבודות שירות, ובנוסף נגזרה עליה שנת מאסר על תנאי. את חצי השנה שתקדיש לתרומה לציבור ולקהילה תעביר מרגול באולפנה של תנועת הנוער הדתית-לאומית בני עקיבא בבית דגן.

בשלב הטיעונים לעונש העיד לטובתה של הזמרת גל אוחובסקי: "מלבד כמה עבירות תנועה שאני זוכר, עברה של מרגול נקי לחלוטין. זכור לי מקרה סביב ההמולה של הסתבכות כוכבי הזמר המזרחי בעבירות מסים. היא אפילו ביקשה מרואה החשבון שלה לבדוק ולהביא לה הוכחות שהכל אצלה מסודר".

אוחובסקי המשיך: "היא אישה שבנתה עצמה בשתי ידיה, עברה מחתונה לחתונה ומשמחה לשמחה, אשה חד הורית בעולם הזמר המזרחי שעבר תקופות לא פשוטות, בהן גלגלצ זרקו דיסקים של המזרחים לפח".

"יש יחסים מאוד מיוחדים בינה לבין בנה, אני יודע שהדבר שגמר אותה הוא שבאותה עת גם בה אסף עצור. אני לא חושב שלמפורסמים מגיעה הנחה, אבל כמות המקדמות שהיא שילמה היא רבה, אני חושב שזו הפעם הראשונה שראית תמונה של מפורסם עם המספר על החזה כמו בארה"ב", אמר אוחובסקי והמשיך: "אין כוכב נולד, אין טלוויזיה והיא לא הופיעה בפני קהל כבר חצי שנה, זוהי מהות הקיום של האמן".

"אני מצטערת ומקווה למשפט הוגן"

גם שמעון גלר, גיסה שנשוי לאחותה ירדנה העיד לטובת צנעני: אני מכיר אותה 40 שנה, היא האחות הבכורה. אם מסורה ואחות מסורה לשישה אחים ואחיות, היא עמוד התווך במשפחה שלמה, גם בימים שמחים וגם בעתות עצב.

בסיום העדויות, פנתה צנעני לשופט ד"ר עודד מודריק והביעה תקווה שיתחשב במה שנאמר לטובתה באולם. "אין לי הרבה מה לומר, אני מצטערת מאוד שהגעתי לאן שהגעתי ואני מקווה שהשופט ישפוט אותי בהגינות".

מרגול אחראית למסכת סחיטה באיומים

במסגרת הסדר הטיעון, אותו פרסם לראשונה כתבנו לענייני משפט גיא פלג ב"מהדורה המרכזית", הודתה צנעני כי סחטה באיומים את אמרגנה אסף אטדגי באמצעות עבריינים. מרגול הודתה בסעיף החמור מבין השניים בהם הואשמה: סחיטה שהגיעה לכדי מעשה. למרות זאת, הוחלט כי לא תרצה אפילו יום אחד בבית הכלא.

על פי כתב האישום, הייתה צנעני אחראית ל"מסכת סחיטה באיומים" נגד האמרגן אסף אטדגי, על רקע סכסוך כספי ביניהם. "תחת מורא ופחד נאלץ אטדגי להיעתר לדרישות השונות", לשון כתב האישום.

עוד האשימו בפרקליטות, כי "במהלך התקופה הסתייעה הנאשמת בגורמים עבריינים, במטרה לקדם את ענייניה האישיים ועסקיה, וכהוקרת תודה על הסחיטה שביצעו עבורה, ניצלה את קשריה ואת מקום עבודתה, על מנת לאפשר לגורמים אלה דריסת רגל בלב תעשיית הבידור הישראלית".

בכתב האישום מתואר הסכסוך בין מרגול לאטדגי סביב ייצוגו של הזמר הצעיר עומר אדם, וכיצד פנתה צנעני למגיש הטלוויזיה ירון אילן, שיישב את הסכסוך ביניהם. יחד, כך על פי הפרקליטות, הם הגיעו לביתו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני ושוחחו עמו על המצב. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת