רצח אמא ל-3 ילדים בגלל 1,700 שקל - ונשלח למאסר עולם

מוחמד מטר מכפר נחף בצפון, שהורשע ברצח שכנתו פאדיה מטר בחודש דצמבר 2009, נשלח היום למאסר עולם ועוד שש שנות מאסר בפועל. הרכב שופטי ביהמ"ש המחוזי בחיפה שגזרו את דינו קבע כי מטר רצח אותה בצורה אכזרית ושדד 1,700 שקלים שהיו בכספת ביתה. העונש בגין השוד יצטבר בנוסף למאסר העולם

הנרצחת: פאדיה מטר (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום מאסר עולם על מוחמד מטר בן ה-42 מכפר נחף שהורשע ברצח בכוונה תחילה של שכנתו המנוחה פאדיה מטר בת ה-29. בנוסף נגזרו על מטר 4 שנות מאסר על עבירת השוד, וכן נקבע כי מטר ישלם סכום של 100 אלף שקלים כפיצויים למשפחתה של הנרצחת.

ב-14 בדצמבר 2009 הגיע מטר כשהוא חמוש בסכין לביתה של פאדיה, אם לשלוש בנות מהכפר שבו התגורר. הוא הכה בה ודקר אותה באמצעות הסכין מספר רב של דקירות בראש ובצוואר, עד שמתה. בהמשך, שדד מביתה סכום של 1,700 שקלים שהיו בכספת ארון חדר השינה שלה.

הרכב שופטי בית המשפט בראשות יוסף אלרון, משה גלעד ואברהם אליקים, ציינו בהכרעת הדין כי "פאדיה מטר נרצחה באכזריות רבה על ידי הנאשם המתגורר בשכנות אליה, לאחר שהחליט להמיתה ולשדוד את כספה וכי המניע לכך מצוקתו הכספית באותה עת".

"הנאשם לא הביע חרטה על מעשיו"

חוות הדעת הפתולוגית שהוצגה לחבר השופטים, הצביעה על מידת האכזריות באופן שבו ביצע מטר את הרצח. מניתוח גופתה של פאדיה עלה כי הדקירות בוצעו באיבריה החיוניים ובסיום התקיפה, הותיר אותה הנאשם כשהיא מתבוססת בדמה.

השופטים ציינו כי מטר לא הביע בפניהם חרטה על מעשיו, גם לאחר שהורשע במעשה הרצח האכזרי. סנגורו של הנאשם טען להגנתו כי הוא אובחן כסובל ממחלת סכיזופרניה, ואף אושפז בשנת 1999 במרכז הרפואי לבריאות נפש, והוכר כנכה על ידי המוסד לביטוח לאומי בתחום הנפשי.

הרכב השופטים החליט כי העונש בגין עבירת השוד יצטבר למאסר העולם שיוטל על מטר, וזאת בגין נסיבות המקרה, וכן הוטל עליו קנס של 100 אלף שקלים כפיצויים לעיזבונה של פאדיה. השופטים ציינו כי לא התעלמו ממצבו הנפשי של הנאשם כפי שהדברים באו לידי ביטוי במהלך שמיעת הראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת