קצב לסוהרים: "משפחתי לא תראה אותי במדי אסיר"

נשיא המדינה לשעבר המתין לביקור משפחתי ראשון מאז נכנס לכלא, אך לחדשות 2 באינטרנט נודע כי ויכוח פרץ בינו לבין הסוהרים, לאחר שדרש כי במהלך הפגישה עם בני המשפחה ילבש בגדים אזרחיים - ולא מדי אסיר. בסופו של דבר לא התקיים הביקור המשפחתי. השב"ס: כל ביקור ייערך לפי הכללים המקובלים

פרסום ראשון: 48 שעות אחרי שצעד בשערי כלא מעשיהו, המתין הנשיא לשעבר משה קצב לביקור ראשון של בני משפחתו בכלא. ואולם, לחדשות 2 נודע כי ויכוח פרץ היום בין קצב לאנשי שירות בתי הסוהר, על רקע הנחיית הכלא כי בפגישתו של קצב עם בני משפחתו - הוא יהיה חייב ללבוש את מדי האסיר הכתומים עמם הוא מסתובב בכותלי הכלא לאורך היום. קצב מצדו מתעקש כי הוא אינו מעוניין שבני משפחתו יראו אותו בבגדים הללו, ודורש לעבור לבגדים אזרחיים במהלך זמן הביקור.

בשב"ס הבהירו לנשיא לשעבר כי כל פגישה עם בני משפחתו - תתבצע על פי כללי שירות בתי הסוהר. על פי הכללים, באגף התורני מתיר אמנם השב"ס להסתובב ללא מדי אסיר, אך במהלך הביקורים המשפחתיים מחוייב האסיר ללבוש מדים. ההערכה היא כי המחלוקת הזאת היא שגרמה לכך שמשפחתו של קצב לא הגיעה היום לבקרו בכלא. עוד נודע לחדשות 2 באינטרנט כי הביקורים המשפחתיים עם קצב ייערכו בחדר נפרד, ולא עם כל האסירים, בדיוק כמו במקרה של שלמה בניזרי.

בשעות הצהריים הגיעו כ-20 בני אדם, בהם אחותו של קצב וקרובי משפחה נוספים, והפגינו מחוץ לכלא מעשיהו. הם קראו למשה קצב להיות חזק ולשמור על עצמו, וכן הדגישו כי בכוונתם להגיע ולהפגין מדי יום שישי מחוץ לכלא.

השעות הראשונות בכלא: "יהיה בסדר, נדאג לך"

עם סיום הליך קליטתו וקבלת מספר האסיר שלשום, הבין קצב כנראה שהוא הולך לבלות את שבע השנים הבאות בכלא מעשיהו - ונשבר. אנשים ששהו בקרבתו אתמול סיפרו שהוא פרץ בבכי וזכה לתמיכה משותפו לתא, השר לשעבר שלמה בניזרי, שאמר לו: "יהיה בסדר, נדאג לך".

בינתיים, קיבל קצב חיזוק משותפו לתא בניזרי, שהעביר אתמול שיעור תורה לאסירים לראשונה מאז הגיע קצב לכלא. השניים שוהים בתא פתוח ללא דלת, שבו שתי מיטות. בתא ממותקנות שתי מצלמות אבטחה, אולם הוחלט לא להפעיל אותן לאחר שבשירות בתי הסוהר העריכו כי אין לקצב נטיות אובדניות. עם זאת, הסוהר שהופקד לפקח אחר תנועותיו נותר בתפקידו.

הנשיא לשעבר שהורשע באונס ובשורה של עבירות מין הפך באחת מהאזרח מספר אחת לאסיר מספר 1418989. בשירות בתי הסוהר החליטו להימנע מסיכונים מיותרים, ועל כן בחרו להצמיד לנשיא לשעבר סוהר שיהיה לצדו במשך 24 שעות ביממה. המהלך נועד למנוע גם מצב שבו הוא ינסה לשלוח יד בנפשו.

בחודש הראשון שבו ישהה בין כתלי הכלא, יזכה קצב לקצבה של 1,500 שקלים, בהם יוכל לרכוש מוצרים בקנטינה. אחר כך, יוכלו בני משפחתו להפקיד לחשבונו בבנק הדואר סכום זהה אם יבחרו בכך, שממנו יתקיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת