70 עצורים במבצע המשטרתי הכי גדול בעשור האחרון

הבוקר הותר לפרסום כי המשטרה ערכה הלילה את מבצע המעצרים הגדול ביותר בעשור האחרון. במהלך הפשיטה נעצרו 70 חשודים בעבירות של סחר בנשק וסמים. אחד הסוכנים הוא אסיר לשעבר, שהיה בעצמו סוחר סמים, שעזר לחשוף את הפושעים דרך תא הכלא שלו. המשטרה: בין העצורים דמויות משפיעות מארגוני הפשע בישראל

המבצע המשטרתי הגדול ביותר. אילוסטרציה (חדשות 2)

אחד מהמבצעים הגדולים ביותר של המשטרה בשנים האחרונות הסתיים הבוקר בהצלחה. מאות שוטרים עצרו הלילה 70 חשודים, ביניהם עשרה אסירים ושלוש נשים בחשד לשורה ארוכה של עבירות סחר בנשק וסחר בסמים. במהלך החקירה הופעלו שני סוכנים סמויים שהביאו לתפיסתם.

במהלך הלילה פשטו כוחות גדולים של המשטרה על מתחמים רבים בדרום הארץ, אילת, אזור חיפה, אזור העמקים ונצרת. על פי המשטרה, בין העצורים הלילה ניתן למצוא "דמויות משפיעות מאוד מארגוני פשע" ששמם נקשר גם בפגיעות בשוטרים ואיומים על חייהם.

אחד הסוכנים, הוא אסיר בשנות ה-40 לחייו, שריצה עבירות של סמים, והופעל באמצעות שוטר ששימש כסוכן סמוי והיה מתווכו לעסקאות סמים מחוץ לכלא. במהלך שנת 2011, ששוחרר מהכלא, השניים ביצעו רכישות רבות של כלי נשק ביניהם מאגים, רובים, אקדחים ומטעני חבלה וכך הובילו לחשיפתם של החשודים. למעט אמצעי הלחימה, נתפסו גם עשרות קילוגרמים של סמים מסוג הרואין, קוקאין, חשיש ואלפי כדורי אקסטזי.

המשטרה: המעצרים יפחיתו את נפח הפעילות

במשטרה מעריכים כי גל המעצרים צפוי להשפיע על ארגוני הפשיעה ויפגע בתשתיות שלהם ועל נפח הפעילות הפלילית. בשל ריבוי החשודים, הם יובאו החל מהבוקר ועד הערב להארכות מעצר בבתי המשפט בעכו ובחיפה.

"עשרות כתבי האישום המתגבשים בימים אלה מבטאים את הדגש על אכיפה נחושה כאשר המטרה העיקרית היא הפחתה משמעותית ועקבית לאורך זמן של הפשיעה", סיכם מפקד מחוז חוף של המשטרה, ניצב חגי דותן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת