עבריין מין אבטח בנות בפנימייה

מחדל במגדל העמק: עבריין מין מורשע הועסק כמאבטח בבתי ספר לבנות של רשת החינוך "מגדל אור" במגדל העמק, בהן לומדות נערות בנות 18-11. חברת האבטחה ורכזי הביטחון של הפנימיות לא בדקו את עברו ורק ערנותם של אנשי יחידת המעקב אחר פדופילים של שירות בתי הסוהר גילתה את המחדל. המשטרה ממליצה להעמיד לדין את האחראים

פדופיל שמר על בנות בפנימייה. ארכיון (חדשות 2)

במשך שלושה חודשים שלמים ומבלי שאף אחד בודק את עברו, הועסק פדופיל מורשע בשתי פנימיות לבנות של רשת החינוך "מגדל אור" במגדל העמק, בהן מתחנכות נערות בנות 18-11. המחדל התגלה על ידי יחידת המעקב של שירות בתי הסוהר ובעקבות כך נעצר השומר הפדופיל. במשטרה ממליצים להעמיד לדין את רכזי הביטחון בפנימייה ואת חברת האבטחה. כך מפרסם הבוקר העיתון ידיעות אחרונות.

הפדופיל שהועסק בתפקיד שומר על ידי חברת אבטחה חיצונית והוצב בפנימיות, הינו אסיר משוחרר שהורשע בעבירות מין בקטינים. על פי החוק, מעסיק חייב לבדוק רישום פלילי והיעדר עבירות מין לגבי כל מועמד לעבודה עם קטינים או בסביבתם. עם זאת, אף אחד לא טרח לעשות זאת במקרה הזה - לא חברת האבטחה שהעסיקה אותו וגם לא רכזי הביטחון של הפנימיות.

מי שגילה את המחדל הם אנשי יחידת המעקב אחר פדופילים של שירות בתי הסוהר שעוקבים אחרי פדופילים משוחררים כדי שהם לא יפרו את האיסור המוטל עליהם ולא יפגעו בקטינים. בעקבות החשיפה נעצר השומר והמשטרה פתחה בחקירת המקרה. במסגרת מסקנות תחקיר המשטרה ניתנה הוראה לפתוח בחקירה פלילית נגד רכזי הביטחון של שתי הפנימיות ונגד בעל חברת האבטחה. ההערכה היא כי בתום החקירה יוגשו כתבי אישום נגד האחראים למחדל.

מנכ"ל רשת החינוך "מגדל אור" חיים ביטון מסר בתגובה: "אנו מעסיקים חברת אבטחה שמספקת לנו שומרי של מוסדות חינוך. החברה העסיקה את אותו בחור באזור שמירת חפצים. הייתה להם בעיה של שומרים חולים, אז הם שמו אותו כשומר. למזלנו הדבר התגלה מהר, ואף תלמידה לא נפגעה. בעקבות המקרה החלפנו חברת אבטחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת