דודה של ענבל גבריאלי חשוד בניסיון גרימת חבלה ואיומים

חיים גבריאלי פלש לשטח של 3.5 דונם בנווה צדק ובהוראת ביהמ"ש העליון התבקש לפנותו כבר לפני 6 שנים. יום ג' הקרוב היה אמור להיות המועד האחרון לפינוי השטח, אך לגבריאלי, ע"פ החשד, היו תכניות אחרות: הוא פנה ל"מתווך" שימצא עבורו אדם שלישי - שידקור את ראש אגף הנכסים בעיריית ת"א. רגע לפני מימוש התכנית הם נעצרו

חיים גבריאלי, דודה של חברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי, נעצר על ידי המשטרה בחשד לניסיון גרימת חבלה ואיומים, בפרשת הפלישה לקרקעות בנווה צדק. גבריאלי חשוד כי פנה ל"מתווך" שישיג אדם שלישי - אשר ידקור את אלי לוי, ראש אגף הנכסים בעיריית תל אביב, וזאת בעקבות החלטת בית המשפט העליון המחייבת את גבריאלי לפנות שטח עליו השתלט בשכונת נווה צדק בתל אביב.

ראשיתה של הפרשה בנובמבר 2005. בית המשפט העליון פסק אז כי גבריאלי ואמו אהובה פלשו לקרקע בשכונת נווה צדק, שטח הנאמד בכשלושה דונמים וחצי. גבריאלי ואמו, כפי שנטען אז, "סיפחו" את השטח וכבר משנות ה-70' לא פינו אותו. בהוראת בית המשפט העליון הם התבקשו לפנות את השטח לאלתר.

נעצרו רגע לפני מימוש התכנית

במהלך השנים הציב גבריאלי בשטח המדובר והשכיר אותם לתושבים. אגף הנכסים בעיריית תל אביב, בראשותו של אלי לוי, פעלו לפנות את גבריאלי לשווא, וביום שלישי הקרוב אמור היה להיות התאריך האחרון של גבריאלי לפינוי השטח. המשטרה חושדת כי "כמוצא אחרון" החליט גבריאלי לפנות לאדם בשם איתן בוזגלו שאת עזרתו ביקש על מנת למצוא אדם נוסף שידקור את אלי לוי.

הימ"ר, בראשותו של ניצב משנה גדי אשד הצליח ללכוד את גבריאלי ובוזגלו רגע לפני שמימשו את תכניתם. זאת, לאחר שאותו "אדם שלישי" אליו פנו בבקשה לבצע את הדקירה, היה סוכן סמוי של הימ"ר בעברו. גבריאלי ובוזגלו הובאו לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת