המשפחה: דורשים עוד בדיקות לגופה שנמצאה בחולות יבנה

קרוביו של הנעדר אליהו לוי לא מאמינים להודעת המשטרה מוקדם יותר היום, לפיה גולגולת שאותרה בחולות יבנה לפני כחודש - שייכת לו. "הזמן שעבר מזמן מציאת הגופה עד לזמן העברת דנ"א לאבו כביר היה ארוך מדי", טוענים במשפחה הערב. במשטרה הגיבו: "זו יוזמה פרטית שלהם מול המכון"

הנעדר אליהו לוי (משטרת ישראל)

משפחתו של אליהו לוי בן ה-47 מיבנה, שהמשטרה טענה מוקדם יותר היום כי גולגולת שאותרה לפני כחודש בחולות יבנה שייכת לו, דוחה הערב את הטענות.

קרובת משפחתו של לוי מסרה לחדשות 2 באינטרנט כי "המשפחה איננה מקבלת את קביעת בדיקת הדנ"א שנערכה באבו כביר, בשל דיווחים סותרים של המשטרה כלפי המשטרה. הזמן שעבר מזמן מציאת הגופה עד לזמן העברת דנ"א לאבו כביר היה ארוך מדי והנתונים שהתקבלו ממשטרת ישראל היו כי הגולגולת איננה שייכת לאליהו לוי".

"בפעם הראשונה טענו שהיא שייכת לאישה, בפעם השנייה לתושב אשדוד וכך חלפו כשלושה חודשים", הוסיפה הקרובה. "לאחר כשלושה חודשים נתקבלה הודעה כי הגולגולת שייכת לאליהו לוי. בשל אי התאמות אלו מבקשת המשפחה לערוך בדיקת דנ"א נוספת, פרטית, אך נתקלת בהתנגדות מצד הגורמים השולטים בכך. עד לתוצאות בדיקה פרטית זו לא תיערך הלוויה".

ממשטרת מרחב שפלה שביצעה את החקירה נמסר בתגובה כי "המשטרה סיימה את הטיפול מול המכון לרפואה משפטית מרגע שהתקבלו הממצאים. הנושא הוסבר הן למשפחה והן לעורך הדין מטעמם שאם ברצונם לבצע בדיקות נוספות, זו יוזמה פרטית שלהם מול המכון. עליהם להמציא צו בית משפט שמאפשר זאת והמשטרה אינה צד בעניין ואינה מתנגדת למהלך".

לוי נעדר מאז פסח 

אליהו לוי נעדר אחרי שיצא מביתו בערב פסח האחרון. חיפושים שנערכו אחריו בחודשים האחרונים לא הניבו תוצאות, עד שלפני שלושה חודשים התקבל דיווח במשטרת יבנה על מציאת גולגולת בחולות ליד מחלף יבנה. שני עובדים באתר הבנייה הסמוך איתרו את הגולגולת והיא הועברה לבדיקה שבסופה כאמור קבעה המשטרה כי מדובר בנעדר אליהו לוי. נסיבות מותו עדיין נבדקות.

לוי בן ה-47, תושב יבנה, נראה לאחרונה ב-18 באפריל באזור התעשייה בעיר. כשלא שב לביתו, החלו בני משפחתו לחפש אחריו. הניסיונות ליצור עמו קשר או לאתר את מקום הימצאו כשלו, והם פנו למשטרה. במקביל לפעילות המשטרה, המשיכו בני המשפחה לערוך חיפושים אחריו.

בהודעה מטעם המשטרה נמסר מוקדם יותר כי "במהלך חודש אוגוסט נמצאה בחולות יבנה גולגולת אדם, שהועברה לבדיקה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. החודש התקבלה תשובת המעבדה, ועל פי השוואת DNA נמצאה התאמה לנעדר אליהו לוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק