פרשת הילדים שנכלאו: אביו של אחד הילדים שוחרר ממעצר

אחרי שנשלח לשישה ימי מעצר, הוחלט בבית המשפט לשחרר לביתו את ר', אביו של מתן בן ה-18 מירושלים, שהיה כלוא עם אחותו הגדולה במשך רוב ימי חייו. טענות המשטרה שלפיהן היה אחראי להתעללות ולהזנחה נדחו

ר', אביו של מתן, הקטין בן ה-18 מירושלים שהיה כלוא עם אחותו בביתם לאורך רוב שנות חייו, שוחרר בחזרה לביתו - יום אחרי שמעצרו הוארך בשישה ימים. האיש, בן 71, נעצר שלשום - ובעקבות ערעור שהגיש פרקליטו, עו"ד דוד הלוי, הוחלט היום בבית המשפט המחוזי בבירה לשחררו לאלתר.

בדיון שנערך נדחו טענות המשטרה, שלפיהן היה האיש אחראי להתעללות ולהזנחה. בית המשפט קיבל את עמדת פרקליטיו של האב שטענו כי גם אם אכן בוצעו עבירות כלשהן, הרי שחלה עליהן התיישנות.

אמם של שני הילדים הובאה שלשום לבית המשפט בירושלים לאחר שנעצרה יום קודם לכן בצפת. היא התייחסה לנושא לראשונה מאז התפוצצות הפרשה: "אני אוהבת את הילדים שלי".

האם נחקרה בחשד להתעללות בילדיה ובחשד שחטפה את בתה לפני 25 שנה מארצות הברית לישראל, בניגוד להחלטת בית משפט אמריקני. ילדיה תיארו כיצד הוחזקו בביתם בלי שנשלחו למערכת החינוך, לא היו רשומים באף אחד ממוסדות המדינה ולא הוצאו להם תעודות זהות ומסמכים אחרים.

לטענת פרקליטה של האם, ניתן להבחין כי שני ילדיה נראים בריאים בגופם ונפשם. לראשונה מאז חשיפת הפרשה היא הבהירה כי לא כלאה את ילדיה. "הם נראו בציבור בכל רחבי ישראל, יש מאות עדים שראו את הילדים שלי בכל מקום", אמרה האם והוסיפה: "הילדים שלי קצת כועסים כרגע".

לדברי האם, הסיבה שבגללה הילדים כועסים "תתגלה בקרוב". עוד היא אומרת: "יש אמונה. יש ילדים. אני אוהבת את הילדים שלי".

בתה שמסרה עדות מאוד מפורטת על מסכת ההתעללות שספגה מהאם, ואף גילתה כי באחד המקרים שקלה לשים קץ לחייה, הגיעה גם היא היום לבית המשפט. לפני הדיון בעניינה של האם היא ניסתה לגלות סוג של אמפתיה, ולהזדהות עם אמה ברגעים הקשים. "באתי לבית המשפט לומר דבר אחד - אני מאמינה שאימא שלי צריכה טיפול. אני חוששת שהיא תיכנס לבית סוהר", הסבירה הבת בעצב. "צריך להבין מאיפה היא באה. היא צריכה טיפול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת