האם אורלי וילנאי נשדדה באיומי אקדח וזקוקה כעת לכסף?

העיתונאית נפלה קורבן לתרמית באינטרנט המבוססת על שיטת "העוקץ הניגרי". המייל שלה נפרץ ונשלחו בשמה הודעות לחבריה לפיהן היא זקוקה נואשות לכסף. רבים מחבריה יצרו עימה קשר, אך ככל הנראה איש לא העביר כספים ל"חשבונה"

נשדדה באיומים? וילנאי (שתולים)

העיתונאית אורלי וילנאי נפלה קורבן לתרמית באינטרנט, שמבוססת על "העוקץ הניגרי". וילנאי העבירה בשוגג את פרטי ההתחברות לכתובת הדואר האלקטרוני שלה לגורם שלישי, וזה עשה בהם שימוש כדי לפרוץ למייל שלה ולשלוח הודעות בשמה, לפיהן היא זקוקה לכסף.

הפורץ כתב לחבריה של וילנאי כי היא הגיעה כביכול לספרד לצורך ריאיון, נשדדה באיומי אקדח וכעת זקוקה לכסף. חלק מהמכותבים האמינו שהמייל אמיתי וכבר תיכננו לסייע לוילנאי. רבים מחבריה - חלקם אנשי ציבור ותקשורת - קיבלו את המייל הפיקטיבי, וחלקם ענו כביכול לוילנאי במטרה לספק לה סיוע כספי. הם נענו בתשובות "רלוונטיות" אך מתחמקות, אולם אף אחד מהם לא העביר לבסוף כסף לחשבון הבנק שפורסם במייל הפיקטיבי.

התחקות אחר כתובת ה-IP שביצעה את הפריצה לכתובתה של וילנאי, הובילה לכתובת בניגריה או בדרום אפריקה.

מהו "העוקץ הניגרי"?

ה"עוקץ הניגרי" הוא שם למכלול תרגילי עוקץ בהן מתבקש הקורבן לשלם מקדמה לחשבון במדינה אחרת על חשבון סכום כסף גדול שיקבל בעתיד. הונאה זו קרויה "העוקץ הניגרי" משום שפעמים רבות תחילתה במכתב שנשלח מניגריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת