42% מהמתלוננות על עבירות מין: קטינות

14 נשים נרצחו במהלך שנת 2011 על ידי בני זוגן. שתיים נוספות נרצח במסגרת מה שמכונה "חילול כבוד המשפחה". הנתונים שפורסמו בדוח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת מגלים תמונה עגומה לקראת יום המאבק הבינ"ל באלימות נגד נשים, לפיה המספרים ממשיכים לעלות מדי שנה

המספרים עולים מדי שנה (חדשות 2)

14 נשים נרצחו על ידי בני זוגן במהלך שנת 2011, כך עולה מנתונים שפרסמה הכנסת לקראת היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים שיחול ב-25 בנובמבר. המספר אינו כולל את הרצח של טילאהון וורקנוש בת ה-38 מקריית גת, שנרצחה על פי החשד על ידי בן זוגה בתחילת השבוע לאחר לא שנענתה לחיזוריו. בנוסף, מציינים בדוח שני מקרי רצח של נשים על רקע מה שמכונה "כבוד המשפחה".

את הנתונים מפרסם מרכז המחקר והמידע של הכנסת, מהם עולה כי זהותן של הנשים שנרצחו מראה על חוסר התאמה מוחלט ביחס לחלקן באוכלוסייה. חמש מהנשים שנרצחו על-ידי בני זוגן היו עולות חדשות ממדינות חבר העמים, שלוש מהן השתייכו למגזר הערבי, שתי נשים היו זרות מאריתריאה, ורק ארבע נשים היו ישראליות ותיקות.

מרישום מקרי האלימות נראה שחלה ירידה מסוימת, אולם חשוב לזכור שלא כל המקרים מדווחים לרשויות. בחודשים ינואר-אוקטובר 2011 נפתחו במשטרת ישראל 12,260 תיקים בגין תלונות נשים על אלימות במשפחה, לעומת 13,210 תיקים בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, כמחצית מהתיקים שנפתחו במהלך תקופה זו נסגרו, רובם מחוסר ראיות ומחוסר עניין לציבור.

לגבי עבירות מין, המשטרה מדווחת על 2,919 תיקים שנפתחו באותה תקופה. גם כאן מדווח על ירידה של 7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ועל סגירה של כמחצית מהתיקים בגלל חוסר ראיות. אבל הנתון המפתיע ביותר מתייחס לגילן של המתלוננות. 42% מהתיקים שנפתחו בעקבות עבירות מין היו של קטינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת