חשד: הכיר נשים באינטרנט, ביקש מהן הלוואה - ונעלם עם הכסף

אחרי חודשים ארוכים של חקירה, הצליחה המשטרה לשים את ידה על גבר בן 67 שלפי החשד הונה עשרות קורבנות, בהן אלמנות וגרושות, שלכד ברשתו באתרי היכרויות באינטרנט. הוא נהג להתחזות לאיש עסקים - ואחרי שביקש סיוע כספי נעלם כאילו בלעה אותו האדמה

ה"מאהב" התגלה כרמאי (shutterstock)

גבר בן 67 נהג, לפי החשד, להונות במשך שנים נשים בנות גילו שהכיר באינטרנט. הוא התחזה לאיש עסקים, ואחרי שאלו נשבו בקסמיו - ביקש מהן "טובה": להפקיד סכומי כסף בממדים שונים בחשבון הבנק שלו. קורבנותיו, שנלחצו לסייע לו, נדהמו כשנעלם כאילו בלעה אותו האדמה - יחד עם כספן.

החשוד נתפס, ומחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. בסך הכל, נפלו קורבן למעשיו עשרות נשים, רובן גרושות או אלמנות. הוא פעל לסירוגין בירושלים, באזור המרכז ובצפון - ואחראי להונאה, לפי החשד, של סכום מצטבר בסך של כ-200 אלף שקלים.

מעצרו של החשוד התבצע בתום חודשים שלאורכם נחקרה הפרשה. סגן-מפקד היחידה להונאה מרכז, פקד זוהר שוקר, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי האיש נהג להתחזות, בין היתר, למי שעסקיו קשורים בייבוא, בייצוא ובסוגיות שונות מול רשויות המכס.

חלק מהקשרים שניהל עם קורבנותיו נמשכו, בחלק מהמקרים, לאורך חודשים ארוכים. בסופה של התקופה הוא פנה לאותן הנשים בבקשה שיסייעו לו בהלוואה, בין היתר בהסבר שסחורה שלכאורה ייבא לארץ מתעכבת במכס. אחרי שקיבל את הסכום לידיו - נמלט מבלי להותיר אחריו עקבות.

בחלק מהמקרים הסכמה ההונאה בכמה אלפי שקלים בודדים, אך לעיתים הגיעה לכדי סכום של 50-60 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת