המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש לשכת עורכי הדין לשעבר

עורך הדין יורי גיא-רון, אשתו כנרת וחברה שבבעלותם חשודים במתן שוחד לבכיר בקופ"ח מאוחדת כדי שזה יתן להם תקציבי פרסום ללא מכרז כמתחייב בחוק. הפרשה נחשפה במהלך חקירה נגד בכירים בקופ"ח מאוחדת

עו"ד יורי גיא-רון (חדשות 2)

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש לשכת עורכי הדין לשעבר יורי גיא-רון, בחשד למתן שוחד. גיא-רון, אשתו כנרת וחברה שבבעלותם חשודים במתן שוחד לבכיר בקופת חולים מאוחדת כדי שזה יתן להם תקציבי פרסום ללא מכרז כמתחייב בחוק.

יחידת להב 433 שניהלה את החקירה מצאה כי יש תשתית ראייתית כנגד עו"ד גיא רון לביצוע עבירות של שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע ומרמה בנסיבות מחמירות וכנגד בת זוגו כנרת פרי, בעבירות מרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד. לאחר שעיין בחומר, אימץ ראש אגף לחקירות ולמודיעין ניצב יואב סגלוביץ את המלצות היחידה.

הפרשה נחשפה במהלך חקירה נגד בכירים בקופח מאוחדת. עו"ד גיא-רון שכיהן כראש לשכת עורכי הדין במשך ארבע שנים, נוצח לפני כחודשיים בבחירות לראשות הלשכה על ידי עו"ד דורון ברזילי, אבל גם היום הוא עומד בראש הסיעה הגדולה ביותר במועצת עורכי הדין, הסיעה שבוחרת את המועמדים לבית המשפט העליון.

עו"ד גיא-רון אמר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה: "קיבלתי בהפתעה ובתדהמה את הידיעה. מהיכרותי את העובדות, איני יכול להבין את המלצת המשטרה. גיבוש ההחלטה מתבצע בפרקליטות, ואני משוכנע שיימצא שלא נפל כל פגם במעשיי".

תזכורת: מנהל השיווק של קופ"ח מאוחדת נעצר

במהלך החקירה לחשדות פליליים בקופת חולים מאוחדת, העביר מבקר המדינה ליועץ המשפטי לממשלה 6 חשדות, בהן חשב כי קיים חשד לעבירות פליליות חמורות. כתוצאה מכך נעצר יהודה אליאס, מנהל השיווק והפרסום של קופת חולים "מאוחדת", בחשד לקבלת שוחד ושהה במעצר בחשד לקבלת שוחד.

הוא נחשד כי במהלך היותו מנהל השיווק והפרסום, הוא העביר מכרזים של עשרות מיליוני שקלים לחברות פרסום ושיווק בתמורה לקבלת שוחד. אחת החברות אליהן העביר אליאס את התקציבים הללו בלא מכרז - בבעלותו של יו"ר לשכת עורכי הדין יורי גיא-רון ואשתו כנרת. מדובר בחברת "ג.פ אפיקי שיווק". כנרת גיא-רון נחקרה באזהרה בפרשה הזו ושיתפה פעולה עם החוקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת