מסתמן: ייסגר התיק נגד הנערים החשודים בהצתת הכרמל

שנה אחרי האסון שגבה את חייהם של 44 בני אדם, עדיין לא ברור מי מבין שני הנערים מהכפר הדרוזי עוספייה הוא שאשם בהשלכת הגחל שגרמה להצתה. גורם המעורה בתיק לחדשות 2: לא ברור על מי חלה חובת הכיבוי של השריפה וחובת הזהירות, ולכן התיק ייסגר בגלל חוסר ראיות. הפרקליטות: ההחלטה עדיין לא התקבלה

מדיונים שמתקיימים בפרקליטות מחוז חיפה בחודש האחרון, מתחזקת ההערכה כי התיק נגד שני הנערים החשודים בגרימת שריפת הענק בכרמל ייסגר בגלל חוסר ראיות.

גורם המעורה בפרטי התיק סיפר לחדשות 2 כי גם עכשיו, שנה אחרי האסון, עדיין לא ברור מי מבין הנערים הוא שגרם לשריפה בפועל - ומכאן לא ברור על מי חלה חובת הכיבוי של השריפה וחובת הזהירות.

מי מהם זרק את גחל הנרגילה?

שני הנערים, מהכפר הדרוזי עוספייה, הלכו לפני שנה ליער הכרמל, ובו עישנו נרגילה. כשסיימו השליכו את הגחל, שבו לביתם, ראו את האש מתלקחת - אך לא עשו דבר. בהמשך הם שבו לזירת האירוע, אבל רק בשביל לצלם את האש. בחקירה לא הצליחו לברר במשטרה מי מהם זרק את הגחל.

מאז, עבר התיק הזה בעניינם של השניים גלגולים רבים. בתחילה, בזמן המעצר, המליצה המשטרה להאשים אותם בגרימת מותם ברשלנות של 44 קורבנות האסון. בהמשך, ההמלצה הייתה להעמידם לדין על גרימת השריפה ברשלנות. כעת, כאמור, הכיוון הוא לסגור את התיק. אז מי אשם בשריפה בכרמל? זאת כנראה נדע מדוח מבקר המדינה בחודש הבא.

מהפרקליטות נמסר הערב בתגובה: "ההחלטה בתיק טרם התקבלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת