מכור לשעבר בן 60 הפליל 25 סוחרי סמים

חשודים שנעצרו בחשד לסחר בסמים הופתעו לגלות שבן ה-60 שקנה מהם סמים הוא בעצם סוכן משטרתי. הוא החליט למרות גילו המבוגר לשנות את אורח חייו ולצאת למשימה ובמבצע שכונה "סיבוב פרסה" הוא תפס 25 בלדרי סמים. "רציתי לשלם את חובי לחברה", סיפר למפעילו. המשטרה: פעילותו תצמצם את הסחר

בן ה-60 הפליל את הבלדרים (AP)

המשטרה חשפה את הנשק החדש שלה נגד בלדרי הסמים: סוכן סמוי בן 60, שהיה בעברו מכור לסמים, גויס לשורות המשטרה, והביא להפללתם של 25 סוחרים שסחרו בסם מסוג הרואין בהיקפים עצומים. המבצע המשטרתי, שהגיע בימים אלה לסיומו, זכה לכינוי "סיבוב פרסה", זאת בשל שהסוכן בן ה-60 היה בעבר קורבן של הסם. הוא נמשך בחצי השנה האחרונה במרחב לכיש והיום - נחשף לראשונה.

הסוכן אותר על ידי קצין הסוכנים של ימ"ר לכיש שבחר בו על מנת שירכוש את אמונם של סוחרי הסמים החשדנים. הסוכן הוא תושב אשדוד, גרוש ואב לשלושה, החליט שלמרות גילו המבוגר לעולם אין זה מאוחר לעשות "סיבוב פרסה".

הסוכן הודה כי היה צריך לשנות את אורח חייו מהקצה אל הקצה. "אני רוצה לשלם את חובי לחברה, אם בעברי הייתי לנטל על החברה, הרי שהיום ברצוני להשפיע לטובה, אם בזכות פעילותי אמנע הידרדרות לסם, אפילו של קומץ בני נוער הרי שתרמתי את חלקי", אמר לקצין הסוכנים פקד אורן בוכניק.

מהמשטרה נמסר כי החשודים הופתעו מאוד לגלות שהקונה בן ה-60 הוא למעשה סוכן משטרתי וכי מדובר בעסקאות גדולות של סחר בסמים מסוג הרואין וחשיש שבוצעו באשדוד, אשקלון, רמלה ולוד בשווי של מאות אלפי שקלים. החשודים נחקרים במשטרה ובהמשך יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון. מפקד מרחב לכיש ניצב משנה יורם סיכם ואמר כי "אין ספק שפעילותו של הסוכן תביא לצמצום משמעותי של תופעת הסחר בסם ועבירות נלוות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת