ריקו שירזי יישאר במעצר 6 ימים; חשוד בהעלמות וזיוף בהיקף מיליונים

ראש ארגון הפשיעה ריקו שירזי יישאר במעצר עוד 6 ימים, כך החליט בית משפט השלום בראשון לציון. זאת למרות שבמשטרה ביקשו להאריך את המעצר ב-11 ימים, בחשד שזייף חשבוניות והעלים מס, יחד עם 23 חשודים אחרים, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום בשישה ימים את מעצרו של ראש ארגון הפשיעה ריקו שירזי, החשוד בעבירות של סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, הלבנת הון, הפצה וקיזוז של חשבוניות מס. שירזי יישאר במעצר עד 1.11.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-11 ימים, אך בית המשפט האריך ב-6 ימים בלבד.

אתמול הותר לפרסום כי שירזי נעצר  יחד עם עוד 23 אחרים, בחשד לזיוף חשבוניות למס הכנסה ולמע"מ - בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. השיטה מוכרת, בעיקר מפעילותו של ארגון הפשיעה של שלום דומרני בדרום הארץ. המעורבים נותנים לחברות שסובלות מקשיים כלכליים הלוואות, כשלמעשה - משתלטים על העסק ובעיקר לוקחים מאותה חברה את פנקסי הצ'קים והחשבוניות.

המעורבים מביימים עסקאות, דרכם מקבלים החזרי מע"מ ומסים, שמגיעים לכל עסק לפי החוק. כאמור, החשד הוא לזיוף בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. הפעילות העבריינית גרמה גם לרוב החברות לקרוס לחלוטין, מפני שרוב העסקאות היו מבוימות ולא הייתה פעילות כלכלית אמיתית.

עורך הדין משה שרמן, פרקליטו של שירזי, אמר אתמול לחדשות 2 באינטרנט כי "הם תמיד רצים לעצור את ריקו כמה שיותר מהר. מניסיוננו מהיחידה הספציפית הזו, צריך לבדוק אם בסוף הארכות המעצר הללו נשאר משהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת