שירזי נעצר בחשד לזיוף חשבוניות וצ'קים - בהיקף של מיליונים

המשטרה חושדת שראש ארגון הפשיעה ריקו שירזי, יחד עם עוד 23 אחרים, ביצע הונאות מס בהיקף אדיר. השיטה: השתלטות על חברה כושלת ושימוש בפנקסי הצ'קים והחשבוניות שלה על מנת לקבל החזרי מס, דרך עסקאות פיקטיביות. עורך דינו של שירזי: "רצים לעצור אותו"

הותר לפרסום: ראש ארגון הפשיעה ריקו שירזי נעצר היום יחד עם עוד 23 אחרים, בחשד לזיוף חשבוניות למס הכנסה ולמע"מ - בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

השיטה מוכרת, בעיקר מפעילותו של ארגון הפשיעה של שלום דומרני בדרום הארץ. המעורבים נותנים לחברות שסובלות מקשיים כלכליים הלוואות, כשלמעשה - משתלטים על העסק ובעיקר לוקחים מאותה חברה את פנקסי הצ'קים והחשבוניות.

המעורבים מביימים עסקאות, דרכם מקבלים החזרי מע"מ ומסים, שמגיעים לכל עסק לפי החוק. כאמור, החשד הוא לזיוף בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. הפעילות העבריינית גרמה גם לרוב החברות לקרוס לחלוטין, מפני שרוב העסקאות היו מבוימות ולא הייתה פעילות כלכלית אמיתית.

מחר יובא שירזי, יחד עם עוד חשודים מרכזיים, להארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. היתר נחקרו לאורך היום ביחידה הכלכלית של יחידת להב 433.

עורך הדין משה שרמן, פרקליטו של שירזי, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "הם תמיד רצים לעצור את ריקו כמה שיותר מהר. מניסיוננו מהיחידה הספציפית הזו, צריך לבדוק אם בסוף הארכות המעצר הללו נשאר משהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת