משפחת הנרצחת תקפו את החשוד בביהמ"ש

הוארך ב-9 ימים מעצרו של דוד שוורץ, עולה מגרמניה שנעצר בחשד לרצח רחל ג'אנו בת"א וניסה לשרוף גופתה. בני משפחתה הגיעו לביהמ"ש וניסו לתקוף את החשוד. סניגורו: הוא לוקה בנפשו ואושפז מספר פעמים בעבר

נעצר חשוד ברצח רחל ג'אנו אתמול בתל אביב: עולה מגרמניה בן 27 שהועסק אצל ג'אנו, נעצר בחשד שרצח אותה אתמול בביתה - והצית את המקום, כך הותר הבוקר לפרסום. על פי החשד מדובר בניסיון שוד שהסתבך. החשוד, דוד שוורץ, הגיע הבוקר לבית המשפט השלום בתל אביב, שם הוארך מעצרו בתשעה ימים. במקביל הוא צפוי להישלח להסתכלות פסיכיאטרית.

עו"ד איתי בן נון, שמייצג את שוורץ מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי הוא לוקה בנפשו ואף אושפז מספר פעמים בעבר. בהתאם לטענותיו, הוחלט כי הוא יישלח להסתכלות בתנאי אשפוז, כל עוד לא יופרע הליך החקירה. שוורץ חשוד בגרימת מוות בכוונה תחילה, הצתה, גניבה, העלמת ראיות ושיבוש הליכי חקירה.

בני משפחתה של הנרצחת, הגיעו גם הם לדיון שנערך בבית המשפט כשהם נסערים מאוד. חלקם ניסו לתקוף את החשוד וצעקו לעברו בזעם.

סגן ניצב דודי בר, קצין אגף חקירות ומודיעין במרחב ירקון סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "נעצר אדם שעלה לפני כשנה מגרמניה לבדו. הוא החליט לעלות מתוך אהבה לארץ, אך הוא חסר כל. בשנה האחרונה הוא עסק בעבודות מזדמנות וההיכרות שלו עם הנרצחת החלה לפני כשלושה שבועות, אז נעזרה בו על מנת לפנות חלק מחנות הפרחים שהייתה בבעלותה", מספר בר.

"היא ביקשה ממנו לשוב לעזור לה בפינוי החנות שבבעלותה לאחר שרכש את אמונה, והוא אף הגיע לביתה מספר פעמים כדי לעזור לה בעבודות הבית. אתמול הם נפגשו לאחר שביקשה ממנו לעזור לה בתיקון, ואז על פי החשד הוא גנב אלפי שקלים שהיו לה בתיק. במקום התפתח ויכוח במהלכו היא צעקה, ואז ככל הנראה הוא תקף אותה וגרם למותה", חושף בר.

עוד עולה מהחקירה, כי החשוד תכנן להימלט מהארץ ורכש כרטיס ללוס אנג'לס עליו שילם בכסף שגנב מג'אנו. אך לפני שהספיק להגיע לנתב"ג, הוא נעצר הלילה בדירת חברו, ובמהלך חקירה שנערכה לו בתחנת המשטרה הוא הודה במיוחס לו.

על גופת ג'אנו נמצאו סימני אלימות

אתמול בצהריים, צוותי כבאות והצלה הוזעקו בשעות הצהריים לדירה ברחוב אבן גבירול שבעיר, בעקבות דיווח על שריפה שפרצה במקום. בסביבות השעה 14:00 התגלתה במקום הדיירת - רחל ג'אנו, כבת 62, כשעל גופה חתכים רבים. היא פונתה לבית החולים "איכילוב" במצב קשה, שם מתה כעבור זמן קצר מפצעיה.

פרמדיקים של מד"א-דן שהגיעו לזירת האירוע הם שאיתרו את ג'אנו, שלא סבלה מכוויות או שאיפת עשן. להפתעת הפרמדיקים, נמצאו סימני אלימות קשים על פלג גופה העליון. החובשים ייצבו את מצבה במקום ופינו אותה לבית החולים "איכילוב" כשהיא מחוסרת הכרה ומונשמת, אולם רופאי בית החולים נאלצו לקבוע את מותה בתוך דקות.

שכניה של ג'אנו סיפרו כי הייתה אישה שקטה שעד לאחרונה הייתה בבעלותה חנות פרחים. היא מכרה את בית העסק וקיבלה בתמורה דמי פינוי בשווי נכבד. אחת השכנות סיפרה עליה: "היא אם לשלושה, אישה נחמדה. היא עבדה בבית עסק סמוך לביתה. רק לפני שבועיים היא הפסיקה לעבוד. היינו רואים אותה רוכבת הרבה על האופניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת