"אסי אבוטבול מנסה לפגוע בבכירים במערכת החוק"

בתקופה האחרונה הוחלט בשב"ס ובמשטרה להחמיר את תנאי המאסר של אסי אבוטבול, ראש משפחת הפשע מנתניה, לתנאי בידוד מוחלט וכן נאסר עליו להיפגש עם אשתו, אחותו ונשקלת האפשרות לאסור מפגש עם בנו. עורכי דינו עתרו לבית המשפט נגד החמרת התנאים, שם נציגי המדינה הזהירו: יש לנו מידע מודיעיני על פעילות פלילית

ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול מנסה לפגוע מתוך הכלא בגורמים במשטרה - כך טוענים נציגי המדינה, זאת בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידיהם. הדברים נאמרו בתגובה לעתירה שהגיש אבוטבול, המרצה עונש מאסר ממושך בכלא באר שבע ונתון זה כמה שנים בתנאי בידוד מוחלט.

לאחרונה הוחלט בשב"ס ובמשטרה להקשות עוד יותר את תנאי המאסר שמרצה אבוטבול, ובין היתר נמנע ממנו באופן מוחלט להיפגש עם רעייתו, עם אחותו ושוקלים לאסור עליו להיפגש גם עם בנו.

בעקבות זאת, עתרו עורכי דינו של אבוטבול, קרן נהרי ואילן אזולאי, נגד הרעת תנאיו של העבריין. בדיון שנערך בבקשה אמרו נציגי המדינה כי "איסור המפגשים נסמך על מידע מודיעיני שעניינו פעילות פלילית של אבוטבול, הלכי הרוח של בני משפחתו, כוונתו לפגוע בנציגי החוק, המאבק בארגוני פשיעה אחרים וסכסוכים פליליים".

אסי אבוטבול נשלח לפני כשנתיים ל-13 שנות מאסר בפועל, אחרי שהורשע בניהול ובהפעלת ארגון פשע ובשורה ארוכה של עבירות סחיטה. בפברואר האחרון קיבלו שופטי בית המשפט העליון את ערעור המדינה על קולת העונש, והחליטו להחמיר את עונשו של אבוטבול ל-18 שנות מאסר בפועל.

לפני שלושה חודשים: אחיו של אבוטבול נרצח ביריות

ביולי האחרון טלטל את העולם התחתון חיסולו של אחיו של אבוטבול, פרנסואה. הוא נרצח על ידי מתנקשים שארבו לו בתחנת הדלק שבחבצלת השרון, סמוך לנתניה.

אבוטבול היה מלווה במאבטחו האישי על מנת לתדלק את רכבו, כשלפתע הגיחו אלמונים רכובים על אופנוע, ירו בו צרור כדורים מטווח קצר ונמלטו מהמקום.

פרמדיקים של מד"א-שרון שהוזעקו לזירה ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו כשהוא פצוע אנושות לבית החולים "לניאדו", שם קבעו הרופאים את מותו. אסי אבוטבול לא הורשה לצאת מהכלא להלווייתו של אחיו, בהחלטת שב"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת