חשד לרצח בתל אביב: אישה נדקרה למוות, ביתה נשרף

תעלומה בצפון הישן של תל אביב. לביה"ח "איכילוב" פונתה במצב אנוש רחל ז'אנו, בת 62, שנמצאה בדירה שעלתה באש ברחוב אבן גבירול. כוחות ההצלה שהגיעו למקום הבחינו לתדהמתם כי היא אינה סובלת מכוויות, אלא מחתכים רבים בגופה. צו איסור פרסום הוטל על חקירת הפרשה, ובין היתר נבדק קשר לסכום כסף נכבד שקיבלה לאחרונה

חשד לרצח אכזרי בצפון תל אביב: צוותי כבאות והצלה הוזעקו בשעות הצהריים לדירה ברחוב אבן גבירול שבעיר, בעקבות דיווח על שריפה שפרצה במקום. בסביבות השעה 14:00 התגלתה במקום הדיירת - רחל ז'אנו, כבת 62, כשעל גופה חתכים רבים. היא פונתה לבית החולים "איכילוב" במצב קשה, שם מתה כעבור זמן קצר מפצעיה.

פרמדיקים של מד"א-דן שהגיעו לזירת האירוע הם שאיתרו את ז'אנו, שלא סבלה מכוויות או שאיפת עשן. להפתעת הפרמדיקים, נמצאו סימני אלימות קשים על פלג גופה העליון. החובשים ייצבו את מצבה במקום ופינו אותה לבית החולים "איכילוב" כשהיא מחוסרת הכרה ומונשמת, אולם רופאי בית החולים נאלצו לקבוע את מותה בתוך דקות.

כוחות משטרה שהוזעקו למקום החלו בחקירת נסיבות האירוע, וצוותי מז"פ נכנסו לדירה כדי להבין האם הדקירות קדמו להצתה או להפך. במשטרה חושדים כי מדובר ברצח, אולם עדיין לא פסלו אפשרות של התאבדות.

מפקד מרחב ירקון במשטרה, תת-ניצב יורם אוחיון, אמר בזירת האירוע כי "מהממצאים שעלו, אנחנו מבינים שיש חשד לפלילים. ייתכן שמדובר ברצח. יחד עם זאת, אנחנו לא שוללים אפשרות של התאבדות. כרגע אנחנו מתייחסים לאירוע בחומרה". במשטרה בודקים את האפשרות שמדובר בשוד שהסתבך או ברצח על רקע חוב כספי.

לז'אנו לא היה עבר פלילי, וכעת מנסים במשטרה לשרטט לה פרופיל כדי לגלות האם היו לה סכסוכים או אויבים שיכולים להיות חשודים פוטנציאלים ברצח. צו איסור פרסום הותר על כל פרטי החקירה, אולם בשעות הערב חלה בה התקדמות מסויימת.

שכניה של ז'אנו, שמועד הלווייתה טרם נקבע, סיפרו כי הייתה אישה שקטה שעד לאחרונה הייתה בבעלותה חנות פרחים. היא מכרה את בית העסק וקיבלה בתמורה דמי פינוי בשווי נכבד, עובדה שעשויה להיות בעלת משקל מרכזי בחקירת הרצח.

אחת השכנות סיפרה עליה: "היא אם לשלושה, אישה נחמדה. היא עבדה בבית עסק סמוך לביתה. רק לפני שבועיים היא הפסיקה לעבוד. היינו רואים אותה רוכבת הרבה על האופניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת