הדיפלומט האירופי חבט באשתו - וגורש מהארץ

קצין משטרה ספרדי בכיר שהתגורר עם אשתו בירושלים, במסגרת שליחות דיפלומטית מטעם האיחוד האירופי, הוחזר בחשאי לארצו. הסיבה: המשטרה עצרה אותו לאחר שהיכה את אשתו באלת בייסבול ופצע אותה קשה עד שנזקקה לאשפוז. האיחוד האירופי הבטיח לנקוט בצעדים מנהליים נגד הספרדי. אשתו נשארה בינתיים בישראל

תקף את אשתו באלת בייסבול. אילוסטרציה (חדשות 2)

שליחות לא דיפלומטית: קצין משטרה ספרדי, ששהה בישראל במסגרת שליחות מטעם האיחוד האירופי, סולק בחשאיות מהארץ לאחר שנעצר בחשד שהיכה את אשתו באלת בייסבול ופצע אותה קשות עד שנזקקה לאשפוז. האיחוד האירופי הבטיח לנקוט בצעדים מנהליים נגד הקצין. את הידיעה הביא הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

לפני מספר ימים התקבלה תלונה במוקד משטרת ירושלים, מתושב בשכונה במערב העיר שדיווח על צרחות של אישה ש"סופגת מכות רצח מבעלה". שוטרים שהגיעו לזירה נכנסו לדירתו של הדיפלומט ומצאו את האישה חבולה ופצועה. היא הועברה באמבולנס לבית החולים שם אושפזה. האישה תושאלה על ידי חוקרי המשטרה וסיפרה כי זמן רב שבעלה מכה אותה ואפילו חבט בה באלת בייסבול, אך היא פחדה להתלונן נגדו.

קצין המשטרה ואשתו התגוררו במערב ירושלים, והוא עצמו הוצב במנגנון של האיחוד האירופי שאחראי ללמד את השוטרים הפלסטינים כיצד להשליט חוק וסדר. בשל היותו דיפלומט הוא לא נעצר באופן פורמאלי, אך עוכב לחקירה לאחר שהועבר באזיקים לתחנת המשטרה.

האירוע טופל במהירות כשהקצין פוטר מתפקידו ותוך פחות מ-24 שעות הוחזר לארצו. ישראל הכריזה עליו כעל "אישיות לא רצויה" ולכן באופן פורמלי הוא עזב את המדינה מרצונו ולא גורש. אשתו של הדיפלומט נותרה בינתיים בישראל. משגרירות האיחוד האירופי בישראל נמסר בתגובה: "מדובר בנושא משפחתי שטופל במלוא שיתוף הפעולה עם משרד החוץ הישראלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת