פסח בנתב"ג: נוחתים ומבריחים

אחד המקומות העמוסים ביותר בישראל בסוף החג היה אולם הנחיתות של טרמינל 3 בנתב"ג. העלייה בכמות הנוסעים הביאה גם לעלייה בניסיונות ההברחה לישראל, כשהפקחים מצאו השנה גם כמה ניסיונות יצירתיים לעבור על החוק. בין השאר נמצאו שטרות באריזות קורנפלקס, בשר, יין ולא מעט טלפונים חכמים

שטרות הכסף שנתפסו באריזת קורנפלקס

מאות אלפי ישראלים בילו את חג הפסח בחו"ל, ועם סיומו רבים מהם חזרו ובאמתחתם מתנות לחברים, למשפחה ולעצמם. נתוני תפיסות המכס אחרי החג שהגיעו לידי חדשות 2 Online חושפים מעט מהרגלי ההברחה של הבאים בשערי מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתוך הנוסעים העוברים במסלול הירוק, נבחרים בצורה אקראית כאלו שהמזוודות שלהם עוברות בדיקה מוקפדת. בין אם הם מודעים לכך או לא, לעתים מביאים עמם החוזרים פריטים שאסור להכניס לישראל וכאלו שמותר עד לכמות מסוימת.

בקרי המכס שעבדו בחג ובחול המועד הופתעו למצוא כמה דברים חריגים שנוסעים ניסו להכניס למדינת ישראל, בהם זוג קרניים של "אייל הצפון" - פריט האסור ביבוא לישראל. בכליהם של ארבעה נוסעים שהגיעו במהלך החג נמצאו, במצטבר, לא פחות מ-64 קילו של בשר טרי שהוחרם כולו על ידי משרד החקלאות. כמו כן מצאו מזוודה המכילה מאות פרטי נצרות, בהם 200 שרשראות עם צלבים וגם 38 בקבוקי יין.

קרני "אייל הצפון"


באחד מימי החג תפסו פקחי המכס נוסע שהגיע ממדריד ועליו לא פחות מ-215 אלף אירו. על פי חוק איסור הלבנת הון ישנה חובת דיווח על הכנסת או הוצאת כספים מישראל על כל סכום העולה על 100 אלף שקלים. הנוסע ניסה להחביא חלק מהכסף במכנסיו, ואת החלק השני הטמין באריזות קורנפלקס.

גם פריטים מוברחים "שגרתיים" יותר מילאו את המכס בתום החג: 760 פאקטים של סיגריות, 83 מכשירי טלפון חכמים, מרביתם אייפון 6 ו-3 מחשבים ניידים.

לפניות לכתב: Azria@ch2news.tv