"השוטר הנוקם" יוצא למאבק: הכירו בי כנכה

לפני 3 חודשים נפצע קשה "השוטר הנוקם" אלדד חדד, כשיצא מבית הכנסת ונורה ע"י אלמונים בכל חלקי גופו. מאז הוא החל בשיקום ארוך - אך במשרד הביטחון מסרבים להכיר בו כנכה. היום הוא התייצב מול מחלקת השיקום בקריה והבטיח: לא אעזוב עד שיכירו בי ובצורך שלי בטיפולים

יוצא לקרב: אלדד חדד, אחד מארבעת השוטרים הנוקמים מנהריה שניצל מניסיון חיסול לפני שלושה חודשים ונותר מרותק לכיסא גלגלים מאז, החליט שנמאס לו. מאז שיצא מכלל סכנה, הוא מנהל קרב יומיומי לא רק על מצבו הבריאותי - כי אם גם על ההכרה של משרד הביטחון בו כנכה הזכאי לתהליך שיקום מלא.

בחודש יולי האחרון שוחרר חדד מהכלא. הוא הגיע לבית כנסת בנהריה כדי להגיד קדיש על אביו שנפטר וביציאה מהמקום חיכו לו שני מתנקשים על קטנוע. אלמוני ניגש אליו, ירה בו שבעה כדורים והותיר אותו מרותק לכיסא כלכלים ובפתחו של תהליך שיקום ארוך. כיום בגופו של חדד יש ברזלים תומכים ברגליים, ושני כדורים שעדיין לא הוצאו ממנו.

למרות המלצת השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', מחלקת השיקום במשרד הביטחון סירבה להכיר בו בינתיים כנכה. היום הוא החליט לעבור מדיבורים למעשים, ובשעות הצהריים הגיע למחלקת השיקום בקריה באמבולנס, ומתכוון לשהות שם עד שיקבל את ההכרה ממשרד הביטחון בהיותו נכה הזקוק לתהליך שיקום מלא. במקום הוא פתח בשביתת מחאה.

"מאוכזב, זה לא היה צריך להגיע למצב הזה"

"אני צריך את הטיפולים", הוא אומר היום בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "שוחררתי מהכלא והייתי חודש וחצי בבית בלי הגנה. אם היה לי נשק הכל היה נראה אחרת". אבל גם ובעיקר זועם חדד על המערכת. "אני מאוכזב", הוא אומר. "זה לא היה צריך להגיע למצב הזה. זה לא משהו אישי כלפיי, מגיע לכל שוטר ושוטר במשטרה שיתייחסו אליו כראוי. אפילו הוועדה שבדקה את הירי העלתה את המחדלים בשמירה עליי. אבל את מי זה מעניין עכשיו?".

"אני עומד בפני תהליך שיקום ארוך", ממשיך חדד. "הירי בוצע בי כשהייתי שוטר. המינימום שהמערכת צריכה לעשות זה לטפל בי, אבל גם את זה היא לא מוכנה לעשות. אני אשאר כאן עד להודעה חדשה".

מאז התייצב מול מחלקת השיקום בקריה, פנה אליו כבר ראש אגף משאבי אנוש במשרד הביטחון ואמר לו שהעניין בטיפול. כעת בוחנים במשרד, גם בעקבות הפרסום בחדשות 2, אם להעביר את עניינו של חדד לוועדת חריגים. גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' התערב בנושא, אך חדד עדיין ממתין לתשובה רשמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק