פרסום ראשון: שוחרר החשוד ב"תג מחיר" בחטמ"ר בנימין

לאחר עשרה ימי מעצר, שוחרר הערב אלכס אוסטרובוסקי, שנחשד כי היה מעורב בהשחתת כלי רכב של צה"ל וריסוס כתובות "תג מחיר" בבסיס בחטיבת בנימין. בשיחה עם חדשות 2 הוא טוען: "במשטרה ידעו שלא אני אחראי לזה"

למרות שבמשטרה אומרים שהוא עדיין חשוד מרכזי בפעולת תג המחיר בבסיס צה"ל בגזרת בנימין, שוחרר הערב אלכס אוסטרובסקי ממעצר, לאחר עשרה ימים.

מיציאתו מתחנת המשטרה בלוד, שם נחקר על ידי היאחב"ל, אמר אוסטרובסקי לחדשות 2: "הם לא האשימו אותי שעשיתי את זה. ידוע בוודאות שאני באותו לילה לא הייתי שם, הייתי בבית שלי. הם האמינו שאני יכול להגיד להם מי זה, לא האמינו שאני עשיתי את זה".

כשנשאל האם הוא פעיל ב"נוער הגבעות" שנוהג לבצע פעולות "תג מחיר" בעיקר בכפרים ערבים בשטחים, אמר אוסטרובסקי בן ה-26 מההתנחלות עלי כי, "אני מבין אותם, אני יודע מאיפה בא הצורך שלהם בפעולות האלה. אני מבין מה מניע אותם, אבל אני לא שותף להם". עורך דינו עדי קידר אמר כי "בתחילת הדרך עצרו אותו בקול תרועה רמה ולא במקרה השחרור שלו נעשה בחשאי ובחשיכה".

אוסטרובסקי נעצר כאמור לפני עשרה ימים על ידי צוות החקירה המורכב משוטרי יאחב"ל ושוטרי מחוז ש"י, בחשד שהיה מעורב בגרימת הנזק הרב לרכוש הצבאי בבסיס. בין היתר רוססו הכתובות "מח"ט בנימין רע ליהודים", ו"ד"ש מרמת מגרון" על מבנים במחנה הצבאי, נוקבו צמיגים של ג'יפים, נופצו חלונות ונחתכו כבלים בתא המנוע. 13 כלי רכב ניזוקו במהלך התקרית.

כמה מחבריו הגיעו לתמוך בו בדיוני הארכת מעצרו בית המשפט, ואוסטרובסקי עצמו נראה מחוייך למדי.

"תג מחיר" בביתה של פעילת שמאל בי-ם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת