מנהיג הכת הירושלמית: "הכו את הנשים לידי, אמרו לי להתאבד"

ד', שלפי כתב האישום הנהיג כת אלימה שהטילה אימה על שש הנשים ו-15 הילדים שחיו במחיצתו, התקשר מיוזמתו למערכת חדשות 2 והאשים כי המשטרה אחראית למסכת התעללות בו ובבני משפחתו. במשטרה דחו את הדברים והדגישו: "החשדות מתבססים על הודאות מלאות"

ד' עצור כבר יותר מחודשיים. כתב האישום נגדו חושף את אורח החיים יוצא הדופן שהנהיג בכת שהקים, שבה היו חברים שש נשים שלהן נישא ועמן חי וכן 15 ילדים. בין היתר, נאספו ראיות למעשי התעללות מחרידים בנשים ובילדים בתוך הבתים שבהם התגוררו בירושלים.

היום, התקשר ד' מיוזמתו למערכת חדשות 2 וביקש לפרסם את הטענות הקשות שיש לו על החוקרים ועל השיטות שבהן, לדעתו, הם השתמשו.

"מה שהיה עם הבלשים, שבאמת היה גם מכות וגם השפלות, שתפסו אותי כמה בלשים ואמרו לי במשך שעה שלמה שאין לי שום פתרון חוץ מלהתאבד. לקחת כבל ופשוט להתאבד. שנותנים לי רק 30 יום לחיות ושזה הפתרון הכי טוב שלי, כי במילא אני לא רואה אור יום יותר, בטח שלא את הילדים שלי ולא את המשפחה ושהם ידאגו גם לשלוח לי כמה עבריינים שיטפלו בי", סיפר ד'.

"שמעתי איך בחדר השני הכו את הנשים"

הוא האשים גם כי החוקרים בכך ש"תפסו אותי בזקן, וסטירות חזקות בפנים והשפלות וביזיונות, שמי אני ומסריח, החלאה הכי גדולה שאני יותר גרוע מנאצי ורוצח וכל האנסים וכל הרוצחים שהיו והטרוריסטים יותר טובים ממני וסטירות בפנים ובעיטות".

ד' או פרקליטיו לא פנו למחלקה לחקירות שוטרים עם הטענות הקשות האלה. לדבריו, כל אחד מנשותיו ומילדיו ייתמוך בגרסתו ובדבריו, אך יידרשו לכך. על חקירותיו סיפר: "אתה שומע גם בחדר השני שמכים את הנשים שלך, אתה שומע את הצרחות, לא מצליחה לראות ולדבר... מכים אותך ואומרים לך: 'תזוז הצידה וזה וזה... דיבור אחד תדבר'".

הוא טען כי במשטרה אף הזהירו אותו לבל ישוחח עם עיתונאים. "איימו עליי גם כשהייתה תקשורת", סיפר ד'. "רק תגיד דיבור אחד ואתה תראה מה שקורה לך. אני שמעתי בפירוש את הבכיות ואת הצעקות והצלחתי גם לראות איזו בעיטה שהייתה בדרך ואז סובבו לי מהר מאוד את הראש וזה ככה - אתה לא יכול לעשות כלום".

משטרת ירושלים ניהלה חקירה ממושכת סביב החדשות למעשים המחרידים שנעשו לכאורה בתוך הכת של ד' במסווה להפצת תורתו של הרבי נחמן מברסלב. החקירה הייתה תחילה סמויה, אחר כך הוא נעצר וכבר הוגש נגדו כתב אישום.

למרות הכל, גם היום לא מרגיש ד' כל צורך להביע חרטה או להתנצל על שום דבר שנעשה בביתו - עם נשותיו ועם ילדיו. הוא מתעקש שכל הטענות הן לא אלא שקרים.

"חס ושלום, אני אומר שזה דבר כל כך כל כך נבזה, כל כך שקרי, כל כך נורא שעושים כזה דבר לבן אדם", הבהיר ד'. על השאלה האם איים על נשים שייענשו אם לא ייענו לדרישתו לנהוג לפי אורח החיים שדרש או האם אילץ מי מהן לאכול צואה השיב: "חס ושלום - ותשאל כל אישה ואישה. זה התרגיל המסריח בסיפור הזה. אני יודע שאיימו עליהן, אני שמעתי את זה, מי שדיבר שם לא דיבר בצורה שפויה. הוציאו מהן דברים לא נורמליים".

על השאלה האם נראה לו סביר שהילדים שחיו במחיצתו גדלו בבית שבו התגורר יחד עם שש נשים במקביל הוא השיב נחרצות: "אני לא ראיתי בזה שום דבר לא בסדר. לפי ההלכה היהודית אין שום פגם בזה שגבר יהיה נשוי עם כמה נשים ושיחיה ככה, והם קיבלו את זה בצורה מאוד טבעית ומאוד טובה".

המשטרה: "החשדות מתבססים על הודאות מלאות"

בתגובה על דבריו של ד', דחה על הסף דובר משטרת ירושלים את הטענות שהשמיע הנאשם והדגיש כי "כל חקירותיו של ד' והחקירות של הנשים ושל הילדים תועדו. חומר החקירה המתועד הועבר לפרקליטיו. חקירת הפרשה נעשתה על פי כל הכללים והנהלים בלי שום שימוש באלימות".

עוד מסר דובר משטרת ירושלים בתגובתו, כי "כל החשדות נגד ד' מתבססים, בין השאר, על הודאות מלאות שמסרו נשותיו וילדיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת