החשוד ברצח הוריו נלכד בעזרת קבצי מחשב

מחר יוגש כתב אישום נגד דניאל מעוז שיואשם ברצח הוריו בחודש שעבר בביתם בירושלים. הערב אנו מפרסמים לראשונה כי מה שהוביל למעצרו היה פענוח הדיסק הקשיח במחשב שלו - שם התגלו פרטים על תכנון הרצח, על חיפושים בגוגל שביצע מעוז - כולל על רצח משפחת פוגל באיתמר, ועל מידע שביקש מעוז בנוגע לכספי הירושה של הוריו

דניאל מעוז המשיך לדבוק בגרסתו גם היום. הוא אמר לחוקריו כי מישהו אחר רצח את הוריו, נח ונורית ז"ל, אך מחר צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום חמור - ועמו כמה עובדות שאולי ישנו את גרסתו.

בין השאר, יגלה מעוז כי שבועיים לאחר הרצח הגיעו חוקרי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים למעבדת מחשבים ברמת גן המתמחה בשחזור מידע. החברה שחזרה את הדיסק הקשיח שהיה במחשב של דניאל, שהיה מחוק. ארבעה ימים רצופים עבדו במעבדה על הדיסק, ולבסוף - התוצאות הדהימו את החוקרים.

מעוז ביצע חיפושים באתרי אינטרנט ואחר סרטוני הדרכה של מעשי רצח, ובמעבדת המחשבים אף הצליחו להגיע למניעי הרצח. צוות החוקרים הצליח לשחזר את מילות החיפוש בהן השתמש מעוז באינטרנט - ואלו לא הותירו מקום לספק.

בין היתר, חיפש מעוז אחר מידע ואף "מקור השראה" מרצח בני משפחת פוגל באיתמר - כדי שהזירה תראה כמו אירוע לאומני ולא פלילי. החיפושים האחרונים באינטרנט בוצעו פחות מ-12 שעות לפני מקרה הרצח.

"הצלחנו להגיע למניעים של הרצח", מספר יואב זילברשטיין, מנכ"ל טיק-טק שחזור מידע, החברה ששחזרה את המידע על המחשב. "התקשרתי באמצע הלילה למפקד החקירה ואמרתי לו - זה האיש שאתם מחפשים".

שחזור הקבצים הוביל בסופו של דבר למעצרו, ולמידע הזה יהיה כנראה משקל מכריע במשפט שיתנהל נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת