גבר במבטא צרפתי מאיים על חיי החבר של לי זיתוני

בימים האחרונים התקשר אלמוני בעל מבטא צרפתי כבד לבית של רועי פלד, מי שהיה בן זוגה לחיים של לי זיתוני ז"ל, ואיים על חייו - אם לא ייפסק המאבק להסגרת דורסיה של לי. המאיים אף ציין בפני רועי את כתובתו המדוייקת וכתובת הוריו, כדי להוכיח את רצינות כוונותיו, ותקף: "תגמרו עם הסיפור הזה או שאנחנו נגמור אתכם"

התפתחות מפתיעה בפרשת דריסתה למוות של לי זיתוני ז"ל: רועי פלד, בן זוגה של זיתוני, התלונן בימים האחרונים במשטרה כי אלמוני מאיים על חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התלונה שהגיש, קיבל פלד שיחה מגבר אלמוני בעל מבטא צרפתי כבד, שאמר לו: "תגמרו עם הסיפור הזה או שאנחנו נגמור אתכם". האלמוני אף ציין בפני פלד את כתובתו המדוייקת בתל אביב וכן את כתובת הוריו שגרים בצפון, כדי להראות שהוא רציני באיומיו.

במשפחת זיתוני אומרים היום כי הם מעריכים כי שיחות האיום מגיעות על רקע פעילותם להביא למעצר דורסי בתם, ומוסיפים: "אנחנו סומכים באופן מוחלט על משטרת ישראל ומשטרת צרפת שיעשו את עבודתם נאמנה כדי להביא למעצר והסגרת שני הדורסים של לי. אנו מעודכנים על ידי המשטרה בהתקדמות החקירה ובטוחים שבסופו של דבר הצדק ייעשה בדרכים המקובלות".

למרות האיומים, מצהירים בני משפחתה וחבריה של לי ז"ל כי הם מתכוונים להמשיך להיאבק למען הסגרתם של הדורסים לישראל, וקוראים לכל מי שראה את התאונה או מי שבידיו פרטים על החשודים בצרפת - לבוא למשטרה ולדווח.

שגריר צרפת בישראל: "על החשודים בדריסה לחזור"

שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו ביקר בשבוע שעבר את בני משפחתה של לי זיתוני, על רקע התמשכות החקירה שאמורה להביא למעצר קלוד אייזיק החשוד בדריסתה, שנמלט מישראל לצרפת עם בעל הרכב ובני משפחתם.

"באתי כדי להביע את תנחומי למשפחה, גם בשם הממשלה הצרפתית", אמר ביגו בתום הפגישה שנערכה בקיבוץ נווה אור. "אנחנו חולקים את התחושה של המשפחה שמדובר במעשה מביש ונעשה הכל, על בסיס הראיות שיימסרו לנו ממשטרת ישראל, כדי לפתור את המקרה מבחינה משפטית".

"אנחנו דמוקרטיות, צריך סבלנות"

ביגו הדגיש כי בכל אופן יפעלו הרשויות בצרפת לפי החוק. "ישראל וצרפת הן שתי מדינות דמוקרטיות ואנחנו גאים בכך", אמר. "נכון שלפעמים דברים עובדים לאט, אבל זה טבען של דמוקרטיות. עלינו להקפיד למלא אחר החוק".

בפנייה למשטרת ישראל, קרא השגריר להעביר למשטרה הצרפתית את הראיות שבידה בהקדם, כדי שניתן יהיה להמשיך בחקירה. עם זאת, הדגיש ביגו, זה עדיין לא פוטר את שני החשודים מלהסגיר את עצמם לישראל.

"המצב האידיאלי הוא שהם יבינו את חומרת מעשיהם, יחזרו לישראל ויסגירו את עצמם", אמר השגריר. "אבל אם הם לא יעשו את זה, נפעל לפי הראיות שנקבל מישראל".

דודתה של לי: "ביקשנו שיפנה לסרקוזי"

לי זיתוני וקלוד אייזק, הנהג הדורס (חדשות 2)
ביגו הבטיח כי ההליך המשפטי בצרפת יהיה בדיוק כמו בישראל. "אין סיבה שההליך יהיה שונה, בגלל שמדובר במדינות דמוקרטיות", אמר.

"הוא היה חם ומבין", אמרה אראלה עזריאל, דודתה של לי זיתוני ז"ל, שהתייחסה למפגש עם השגריר. "השגריר היה מאוד חם ואמפטי והיה מאוד נחוש", אמרה. "ביקשנו ממנו לפנות גם לסרקוזי, להשמיע את קולנוע, כדי שייעשה צדק ללי. הוא הבטיח שיעשה ככל יכולתו".