צפו: הנהגים ש"טסים" בנתיבי אילון

לאורך שעות רבות במהלך היום הנהגים בנתיבי איילון בעיקר זוחלים. אבל בלילות, כשהכביש פנוי, יש לא מעט שמרשים לעצמם לסחוט את דוושת הגז ולנסוע אפילו 80 קמ"ש יותר מהמותר. העברנו לילה עם השוטרים שמנסים להילחם ב"טייסים" מאילון, וגם שמענו את הסברי הנהגים

אמצע הלילה בנתיבי איילון. אין פקקי תנועה, לא צפירות של נהגים עצבניים, אבל לשוטרי התנועה יש הרבה עבודה בכביש המהיר שנהגים רבים הופכים אותו בלילות למסלול מרוצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתיבי איילון, אומרים במשטרה, הופכים בלילה לאחד הכבישים המסוכנים במדינה. כדי לעצור את אלה שמצפצפים על החוק ומסכנים לא רק את עצמם, נפרסים כאן השוטרים עם מערך שלם, כשהם מתמקדים בנהגים שנוסעים 40 קמ"ש ויותר מהמהירות המותרת שעומדת על 90 קמ"ש בלבד.

השעה שלוש וחצי לפנות בוקר. התנועה על כביש איילון כמעט ולא מורגשת. אבל לא מבחינת הנהגים שנוסעים במהירות מופרזת. הניידות מצליחות לעצור נהג שנסע במהירות של 169 קמ"ש. השוטר ממהר לפסול את רישיונו של הנהג ל-30 יום, ולאחר בדיקה מתברר כי לאותו אדם יש לא פחות מ-35 עבירות תנועה קודמות.

התופעה הזו מוכרת למשטרה היטב לא רק מנתיבי איילון. גם בכבישים מהירים אחרים בישראל מד המהירות נוסק למעלה כשהחושך יורד. במשטרה מבטיחים להיות גם בכבישים האחרים כדי לגרום לנהגים להוריד קצת את הרגל מהגז.