בעקבות תיעוד האלימות: שוטרים הושעו מתפקידם

בתיעוד של מצלמות אבטחה בכפר יאסיף, שפורסם השבוע בחדשות 2, נראו קבוצה של שוטרים סמויים מכים נהג שעוכב בצד הכביש. בעקבות הפרסום, הודיע היום ראש אגף התנועה במשטרה כי החליט להשעות את השוטרים עד לסיום הבדיקה של המחלקה לחקירות שוטרים

לפני כיומיים פרסמנו כאן בחדשות 2 באינטרנט תיעוד של שוטרים בזמן פעולה. לא היה מדובר במעצר שגרתי, אלא בהכאה נמרצת של עאסי שחאדה מכפר יאסיף - שחצה קו הפרדה רציף בזמן שנהג.

בעקבות הפרסום, החליט היום ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין, להשעות את השוטרים מתפקידם עד לסיום הבירור בעניינים במחלקה לחקירות שוטרים. במשטרה ביקשו להבהיר כי "התנהגות השוטרים במקרה הזה לא מאפיינת את ערכי המשטרה ופעילות אגף התנועה".

"כל הפנים שלו היו דם"

שחאדה ההמום תיאר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את שאירע לו. "אין סיבה לעשות את מה שעשו לי. זו פשוט בושה. בא אלי השוטר ואמר לי שאני עצור, ריסס עלי גז מדמיע, נתן לי בוקסים ושם עלי אזיקים".

לפי מצלמות אבטחה מקומיות, נראה אחד השוטרים כשהוא ניגש לנהג, מוציא אותו בכוח מהרכב ומפיל אותו ארצה. "ראיתי בן אדם צועק", סיפר אחד מעדי הראייה. "התחילו להרביץ לו בידיים וברגליים. ראיתי את הבן אדם על הרצפה כשהוא לא מדבר וכל הפנים שלו דם".

מצלמות האבטחה תיעדו הכל

דרך מצלמה המוצבת בצידו השני של הרחוב ניתן לראות את שני השוטרים בועטים ומכים את שחאדה - כל זה בזמן שהוא אזוק. במשך כעשרים דקות הוא שכב על הכביש, עד שהוכנס בכוח לרכב משטרתי.

"לטענת הקורבן הוא התבקש לעצור ועצר במקום הכי קרוב", אמר מאהר שחאדה, עורך דינו של עאסי. "ההתנהגות של השוטרים הייתה ברוטלית ולא מוצדקת בשום פנים ואופן".

על פי טענתו של שחאדה, גם אחרי שהוכנס לניידת, המשיכו השוטרים להכותו. הם נסעו עד שהגיעו לחורשה - שם השליכו אותו מהרכב וזרקו לעברו את דוח התנועה. בינתיים, שחאדה מתאושש מהתקרית האלימה בבית החולים. למרות שהובהר לו שעדיף לו שלא יתלונן, הוא נחוש לשכנע שלא עשה דבר שמצדיק את ההתקפה נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת